Powiat ciechanowski - Zabytki architektury

Strony

Zamek w Ciechanowie – zamek zbudowany w XIV wieku przez księcia mazowieckiego Siemowita III na bagnistym terenie, w Ciechanowie. Jego mury o wysokości 10 m są zbudowane na planie prostokąta. W narożnikach znajdują się dwie okrągłe baszty.
Ciechanów, Plac Jana Pawła II 6
Telefon: +48236723241
Ratusz w Ciechanowie – ratusz miasta Ciechanów w woj. mazowieckim, mieszczący się na północnej stronie rynku. Budynek powstał w 1844 r. według projektu architekta Henryka Marconiego w stylu neogotyckim.
Dwór w Koźniewie Wielkim — późnobarokowy, modrzewiowy dwór szlachecki z drugiej połowy XVIII w., położony we wsi Koźniewo Wielkie w gminie Sońsk. Należy do najcenniejszych i największych dworów drewnianych na Mazowszu.
Gołymin-Ośrodek, Księdza Kazimierza Michalaka 6B
Parafia Świętego Jana Chrzciciela w Gołyminie-Ośrodku - parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie makowskim. Została erygowana w XIV wieku.
Gołotczyzna, Aleksandra Świętochowskiego 16A
Ciechanów, 11 Pułku Ułanów Legionowych 41
Ciechanów, Augustiańska 3
Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ciechanowie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu ciechanowskiego wschodniego diecezji płockiej.
Parafia Świętego Zygmunta w Kraszewie - parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie ciechanowskim wschodnim. Została erygowana w 1434.
Parafia Świętego Zygmunta w Opinogórze Górnej - parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie ciechanowskim wschodnim. Została erygowana w 1824. Mieści się przy ulicy Krasińskiego, pod numerem 1.
Kościół Przemienienia Pańskiego w Sońsku – kościół rzymskokatolicki w diecezji płockiej.
Gołotczyzna, Aleksandra Świętochowskiego 16
Ulica Warszawska to główna ulica handlowa Ciechanowa. Łączy plac Jana Pawła II (dawniej Rynek) z placem Tadeusza Kościuszki. W 2009 roku planowany jest remont ulicy i zmiana jej w deptak.
Parafia Świętego Stanisława w Lekowie – parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie ciechanowskim zachodnim. Została erygowana w XIII wieku.

Strony