Powiat brzeski - Religia

Strony

Grodków, Warszawska
Kościół św. Michała Archanioła w Grodkowie – kościół parafialny (farny) pod wezwaniem św. Michała Achanioła, wcześniej pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny. Wybudowany był w stylu wczesnogotyckim, wzmiankowany już w 1282 roku, w 1449 r. został spalony podczas pożaru, a następnie odbudowany.
Brzeg, Kościelna 1
Kościół św. Mikołaja w Brzegu – gotycka bazylika pochodząca z XIV wieku.
Brzeg, Kazimierza Makarskiego 49
Cmentarz żydowski w Brzegu – żydowska nekropolia znajdująca się w Brzegu, przy ul. Makarskiego obok rzymskokatolickiego kościoła pw. Miłosierdzia Bożego, przy zjeździe z obwodnicy miasta na wysokości wsi Żłobizna.
Brzeg, Długa 61
Synagoga w Brzegu (niem. Synagoge in Brieg) — budynek dawnej synagogi znajdujący się w Brzegu, na rogu obecnych ulic 3 Maja i Długiej (przed ul. Jagiełły). Na początku XVI w. w Brzegu istniał inny budynek synagogi, jednak spłonął w 1507 r.
Lewin Brzeski, al. Wojska Polskiego 7
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lewinie Brzeskim - parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Brzeg południe archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w XVI wieku. Księgi metrykalne prowadzone są od 1854 r.
Parafia pw. Św. Jakuba Apostoła w Skorogoszczy
Parafia Najświętszego Imienia Maryi w Czepielowicach – znajduje się w dekanacie Brzeg północ w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1958 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Adam Czternastek RM dziekan.
Kościół pod wezwaniem św. Barbary w Przeczy. Kościół filialny w Przeczy należy do parafii pod wezwaniem Św. Jakuba Apostoła w Skorogoszczy w Dekanacie Niemodlin. Świątynia w stylu gotyckim, pochodzi z okresu późnego średniowiecza, z przełomu XIII i XIV wieku.
Parafia Matki Bożej Różańcowej w Brzezinie – znajduje się w dekanacie Brzeg południe w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1972 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr lic. Marek Staniszewski ↑ ↑
Brzeg, Plac Młynów 1
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Brzegu – zabytkowy dawny kościół franciszkański znajdujący się w Brzegu, w województwie opolskim.
Parafia św. Jadwigi w Michałowie – znajduje się w dekanacie Brzeg południe w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1894 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Czesław Morański.
Parafia św. Jakuba w Małujowicach – znajduje się w dekanacie Brzeg południe w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1860 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. dr Andrzej Paszyński RM.
Kościół Świętej Jadwigi w Brzegu – kościół zamkowy znajdujący się w Brzegu, w województwie opolskim.

Strony