Powiat bieszczadzki - Szczyty

Strony

Kiczera Dydiowska – zalesiony szczyt o wysokości 799 m n.p.m. w Bieszczadach Zachodnich.
Opołonek (1028 m n.p.m.) – szczyt w granicznym paśmie Bieszczadów Zachodnich, górujący nad Przełęczą Użocką.
Magura Stuposiańska (1016 m n.p.m.) – szczyt w Bieszczadach Zachodnich stanowiący kulminację masywu rozciągającego się pomiędzy Przysłupem Caryńskim a Kosowcem.
Wołowy Garb (inaczej Wołowe; 1248 m n.p.m.) – szczyt w Bieszczadach Zachodnich, w grupie Tarnicy. Jest to niewybitna kulminacja bocznego grzbietu odbiegającego od Halicza na wschód. Partie szczytowe pokryte są połoniną.
Kruhly Wierch (Kruhły Wierch, 1297 m n.p.m.) – jeden z czterech wierzchołków Połoniny Caryńskiej w Bieszczadach Zachodnich, stanowiący jej najwyższe wzniesienie. Z Kruhlego Wierchu rozciąga się doskonały widok na Góry Sanocko-Turczańskie, Połoninę Wetlińską oraz masyw Małej i Wielkiej Rawki.
Jawor (741 m n.p.m.) – szczyt i masyw górski w Górach Sanocko-Turczańskich, górujący nad Jeziorem Solińskim. Posiada potężną i rozłożystą sylwetkę, potęgowaną dosyć dużą (211 m) wybitnością.
Kopa Bukowska (1320 m n.p.m.) – szczyt w Bieszczadach Zachodnich, należący do najwyższych w tym regionie. Znajduje się w paśmie połonin, w grzbiecie ciągnącym się od Krzemienia do Halicza; oddzielają ją od tych szczytów płytkie przełęcze.
Wyżniański Wierch (913 m n.p.m.) – szczyt w Bieszczadach Zachodnich, położony na południowy zachód od Przełęczy Wyżniańskiej. Jest to łagodne, trawiaste i niewysokie wzniesienie znajdujące się pomiędzy wyniosłymi masywami Połoniny Caryńskiej oraz Małej Rawki.
Hasiakowa Skała (1228 m n.p.m.) – najdalej na wschód wysunięta kulminacja Połoniny Wetlińskiej w Bieszczadach, położona na północ od Przełęczy Wyżnej i na zachód od doliny potoku Prowcza. Na północ odchodzi ze szczytu boczny grzbiet Jawornika i Dwernika Kamienia, ciągnący się aż do doliny Sanu.
Kiczera Sokolicka – zalesiony szczyt o wysokości 836 m n.p.m. w Bieszczadach Zachodnich. Zobacz też: Kiczera
Żołobina – zalesiony szczyt o wysokości 780 m n.p.m. w Bieszczadach Zachodnich.
Dwernik Kamień (dawniej Holica; 1004 m n.p.m.) – szczyt górski w Bieszczadach położony niedaleko Dwernika i Nasicznego. Nazwę utworzyli kartografowie austriaccy, miejscowa ludność nazywała ten szczyt Magurą, a jego skalisty wierzchołek Kamieniem.
Krzemień (1335 m n.p.m.) – drugi pod względem wysokości szczyt polskich Bieszczadów i całych Bieszczadów Zachodnich.
Piniaszkowy (960 m n.p.m.) – szczyt górski w Bieszczadach Zachodnich, w głównym grzbiecie Karpat, położony na granicy ukraińsko-polskiej (słupy graniczne nr 222), pomiędzy Opołonkiem a Przełęczą Użocką.
Bukowe Berdo – masyw górski w polskich Bieszczadach w postaci podłużnego pasma (kierunek przebiegu: NW-SE) o trzech kulminacjach: 1201, 1238 oraz 1311 m n.p.m. Charakteryzuje się liczną obecnością piaskowcowych skałek. Szczytowe partie zajmuje połonina.
Trohaniec (939 m n.p.m.) – najwyższa kulminacja pasma Otrytu w Bieszczadach Zachodnich, niekiedy jednak zaliczana do Gór Sanocko-Turczańskich jako ich najwyższy polski szczyt. Położony jest na wschodnim krańcu Otrytu, pomiędzy miejscowościami Dwerniczek i Lutowiska. Stoki są całkowicie zalesione.
Mosty – wzniesienie w Górach Sanocko-Turczańskich, najwyższy punkt Wyżyny Wańkowej wysokość 640 m n.p.m.
Szeroki Wierch (1315 m n.p.m.) – masyw górski w paśmie połonin w Bieszczadach Zachodnich.
Kińczyk Bukowski – szczyt górski w Bieszczadach Zachodnich, kulminacja Połoniny Bukowskiej (1251 m n.p.m.). Kińczyk Bukowski położony jest w tzw. Paśmie Granicznym będącym także południową granicą Bieszczadzkiego Parku Narodowego.
Stożek (696 m n.p.m.) – masyw górski położony w Górach Sanocko-Turczańskich.

Strony