Polska - Schroniska

Strony

Schronisko "Na Skałce" – prywatne schronisko (stacja turystyczna), położone w Gorcach na wysokości około 850 m n.p.m. Obiekt położony jest w dolinie potoku Jamne, dopływu Ochotnicy i znajduje się w granicach administracyjnych Ochotnicy Górnej (przysiółek Skałka).
Stacja Turystyczna "Zygmuntówka" – prywatne schronisko turystyczne (stacja turystyczna), położone na przełęczy Klekociny w Paśmie Babiogórskim Beskidu Żywieckiego.
Chatka AKT Dobrodziej, dawniej Chatka Budowlańców - chatka studencka położona na polanie Witasówka nad Sopotnią Wielką w Beskidzie Żywieckim (Grupa Pilska i Romanki). Przez długi czas schroniskiem zarządzał Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach (stąd nazwa chatki).
Schronisko na Łapsowej Polanie – nieistniejące schronisko turystyczne, położone na wysokości 860 m n.p.m. na Łapsowej Polanie (Łapsowa Niżna) w Gorcach, na południowych stokach Bukowiny Obidowskiej. Było prowadzone przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze od 1968 roku do końca lat 70.
Karpacz, 20
Telefon: +48 75 612 67 00
Schronisko Górskie „Dom Śląski” (czasami występuje pod nazwą „Śląski Dom”, historycznie niem. Schlesier Haus) – turystyczne schronisko górskie w Sudetach w paśmie Karkonoszy położone na wysokości 1400 m n.p.m.
Chatka AKT Towarzystwa Bażynowego – chatka studencka, położona na w Karkonoszach, w północnej części Hutniczego Grzbietu na wysokości ok 1050 m n.p.m.. Opiekunem obiektu jest Towarzystwo Bażynowe.
Schronisko ZHP "Ostoja" w Suchych Rzekach – nieistniejące obecnie schronisko turystyczne (harcerska baza turystyczna), położone na terenie dawnej wsi Suche Rzeki w dolinie Rzeki, obecnie w granicach Zatwarnicy.
Schronisko na Trzech Kopcach – nieistniejące już schronisko turystyczne na szczycie Trzech Kopców w Beskidzie Śląskim.
Studenckie Schronisko Turystyczne "Chałupa Chemików" – chatka studencka (nr dom 122) w przysiółku Danielka, należącym do wsi Ujsoły. Obiekt położony jest w dolinie potoku Danielka na polanie Świniarka w Beskidzie Żywieckim (Grupa Wielkiej Raczy).
Gorczańska Chata – "GoCha" (dawniej Hawiarska Koliba oraz przez krótki czas Gorczańsko-Ochotnicka Chatka Akademicka "GOCHA") – chatka studencka w Gorcach, będąca własnością Oddziału Akademickiego PTTK w Krakowie.
Chatka Gibasówka - prywatna chatka, położona w przysiółku Gibasy, w Beskidzie Małym, na wysokości 810 metrów n.p.m..
Czartak – dawne schronisko turystyczne położone w Rudawach Janowickich w miejscowości Czarnów.
Schronisko "Na Iglicznej" – schronisko w Sudetach Wschodnich w Masywie Śnieżnika w woj. dolnośląskim, w pobliżu sanktuarium Maria Śnieżna, przy węźle szlaków turystycznych.
Schroniska na Lubaniu – nieistniejące obecnie schroniska turystyczne, położone pod szczytem Lubania w Gorcach.
Studenckie Schronisko Turystyczne "Lasek" (inaczej "Chatka Elektryków") – schronisko (określane również jako chatka studencka) położone tuż pod szczytem góry Łosek (Lasek, Łazek) (868 m n.p.m.), w Paśmie Laskowskim, zaliczanym do Pasma Jałowieckiego, które według regionalizacji Polski opracowanej prz
Bacówka Brzanka (dawniej Bacówka PTTK na Brzance) – schronisko turystyczne, zarządzane obecnie przez osoby prywatne. Obiekt położony na wysokości 508 m n.p.m. pod szczytem Brzanka na Pogórzu Ciężkowickim, na terenie Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki.
Schronisko "Pod Tułem" - dawne schronisko turystyczne, obecnie restauracja z salą bankietową i pokojami noclegowymi. Położone na wysokości 430 m n.p.m. leży znacznie na północ od szczytu Tułu, w rzeczywistości na północno-zachodnim stoku wzgórza Zagoj (512 m n.p.m.).
Schronisko PTTK w Świętej Katarzynie – dawne schronisko turystyczne, obecnie obiekt noclegowy, położone we wsi Święta Katarzyna w Łysogórach (Góry Świętokrzyskie). Obiekt powstał w 1957 roku z inicjatywy PTTK i nosił wówczas imię Aleksandra Janowskiego. Miał on wówczas ok. 130 miejsc noclegowych.
Bacówka PTTK pod Krawcowym Wierchem – schronisko turystyczne PTTK na Hali Krawcula pod Krawcowym Wierchem. Położone jest na wysokości 1038 m w Żywieckim Parku Krajobrazowym. Terytorialnie należy do gminy Ujsoły. Schronisko powstawało w 1975 r.

Strony