Polska - Ogrody botaniczne

Strony

Ogród botaniczny w Brynku – założony w 1946 r. ogród botaniczny w miejscowości Brynek przy Gimnazjum Leśnym (od 1952 r. Technikum Leśnym).
Arboretum w Wojsławicach – ogród dendrologiczny na terenie Wojsławic (gmina Niemcza) w woj. dolnośląskim. Od 1988 r. filia Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu. Znane z bogatego zbioru różaneczników i azalii, liliowców oraz drzew nie występujących w innych częściach Polski.
Racibórz
Telefon: +4832 415 44 05
Arboretum Bramy Morawskiej – ogród botaniczny usytuowany we wschodniej części Raciborza obejmujący całym swoim zasięgiem las komunalny Obora.
Rogów, Leśna 1
Telefon: +48 46 874 81 36
Arboretum w Rogowie – należy do grupy najcenniejszych, najbogatszych w gatunki i odmiany drzew i krzewów tego typu ogrodów w Europie. Arboretum położone jest na terenie województwa łódzkiego, w powiecie brzezińskim, w gminie Rogów.
Gliwice, Aleksandra Fredry 6
Palmiarnia Miejska w Gliwicach - palmiarnia znajdująca się przy ulicy Aleksandra Fredry na terenie Parku Fryderyka Chopina (dawniej Park Miejski - niem. Stadtpark).
Łódź, Krzemieniecka 36/38
Telefon: +48 42 6884420
Łódzki Ogród Botaniczny – ogród botaniczny w Łodzi. Powstał w roku 1929 na terenie najstarszego łódzkiego parku – Parku Źródliska. Po zakończeniu II wojny światowej na terenie przyległym do Parku na Zdrowiu rozpoczęto tworzenie nowego ogrodu botanicznego.
Ogród Dendrologiczny w Przelewicach – arboretum w Przelewicach w województwie zachodniopomorskim.
Warszawa, Aleje Ujazdowskie 4
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego – ogród botaniczny zlokalizowany w Warszawie, będący od 1818 roku pod pieczą Warszawskiej Szkoły Lekarskiej, od 1916 roku odrodzonego Królewskiego Uniwersytetu Warszawskiego, a od 1916 Uniwersytetu Warszawskiego i przemianowany na Ogród Botaniczny Uniwersyt
Arboretum w Kudypach – ogród dendrologiczny znajdujący się w miejscowości Kudypy, w odległości 4 kilometrów od Olsztyna, w rozwidleniu dróg Olsztyn-Ostróda i Olsztyn-Sząbruk. Powstałe na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku arboretum zajmuje obecnie powierzchnię 15,69 ha.
Arboretum w Zielonce – arboretum położone na północny wschód od Poznania w Puszczy Zielonce.
Ogród japoński w Jarkowie – ogród w tradycyjnym stylu japońskim o powierzchni około 1000 m2, położony we wsi Jarków w gminie Lewin Kłodzki, w województwie dolnośląskim.
Ogród botaniczny w Bydgoszczy – miejski ogród botaniczny o powierzchni 60 ha, założony w latach 1980-1983, położony w obrębie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy.
Ogród Dendrologiczny im. Stefana Kownasa (do 1945 niem. Nemitzer Friedhof) – park miejski położony na terenie szczecińskiego osiedla Niebuszewo. Zajmuje teren 15,5 ha pomiędzy ulicami Niemierzyńską, Żupańskiego i Słowackiego.
Sosnowiec, Marszałka Józefa Piłsudskiego 116
Telefon: 0 32 299 64 45
Obiekt egzotarium zlokalizowany jest na terenie parku miejskiego im. Leona Kruczkowskiego, po wschodniej stronie ul. Kresowej. Usytuowany jest wśród drzew przy głównej alejce prowadzącej od ul. Piłsudskiego w Sosnowcu w kierunku rzeki Brynicy.
Zielona Góra, Wrocławska 12a
Telefon: +48 68 478 45 50
Palmiarnia Zielonogórska jest położona w Zielonej Górze na szczycie Winnego Wzgórza. Otoczona tzw. Parkiem Winnym porośniętym winoroślami stanowi jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych miasta i województwa lubuskiego.
Ogród botaniczny w Oliwie – założenie o charakterze edukacyjno-poznawczym, stanowiące część gdańskiego Parku Oliwskiego w Oliwie.
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego we Wrocławiu – ogród botaniczny założony w roku 1811 na terenie częściowo Ostrowa Tumskiego, częściowo odzyskanym po zburzonych na rozkaz Napoleona fortyfikacjach miejskich i po zasypanej północnej odnodze Odry (po tej odnodze rzeki pozostał w Ogrodzie niew
Arboretum w Karnieszewicach – arboretum, które znajduje się w odległości 15 km na północny wschód od Koszalina, na terenie lasów Leśnictwa Kamionka, wchodzącego w skład Nadleśnictwa Karnieszewice, w gminie Sianów. Powierzchnia: 4,79 ha

Strony