Polska - Sąd

Strony

Nowy Pałac Schöna w Sosnowcu – jedna z dwóch rezydencji rodu Schönów.
Będzin, Śródmieście, Stare Miasto, Michała Sączewskiego 23
Pleszew, Malinie, Malińska 21
Oświęcim, Rynek Główny 14
Kamienica Ślebarskich (Dom Ślebarskich) - późnoklasycystyczny budynek, przy Rynku Głównym 14 w Oświęcimiu. Jest to jednopiętrowy obiekt zbudowany na rzucie litery L, o 15-osiowej elewacji frontowej. Gmach z ozdobnym gankiem wspartym na kolumnach, wybudowany ok.
Pszczyna, Biskupa Bernarda Bogedaina 14
Grodzisk Wielkopolski, Żwirki i Wigury 3
Gmach Sądu Rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim - eklektyczny budynek sądowy zlokalizowany w Grodzisku Wielkopolskim przy ulicy Żwirki i Wigury 3.
Głogów, Stanisława Kutrzeby 2
Sąd Rejonowy w Głogowie został wybudowany w latach 1908-1911 według projektu zielonogórskiego architekta powiatowego Emila Friede. Oparty na sześciu ciężkich kolumnach, których podstawy usadowiono przy samej krawędzi fosy.
Bydgoszcz, Stary Rynek 24
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr Witolda Bełzy w Bydgoszczy – samorządowa jednostka kultury w Bydgoszczy, mieszcząca się w zabytkowych budynkach położonych między Starym Rynkiem, a ul. Długą.
Warszawa, Plac Krasińskich 2/4/6
Gmach Sądu Najwyższego – budynek zlokalizowany przy placu Krasińskich w Warszawie będący siedzibą Sądu Najwyższego.
Płock, pl. Narutowicza 4/6
Katowice, Plac Wolności 10
Gmach Sądu Rejonowego przy placu Wolności 10 w Katowicach − zabytkowy budynek, znajdujący się w katowickiej dzielnicy Śródmieście.
Gdańsk, Długi Targ 43
Nowy Dom Ławy (Sień Gdańska) – zabytkowy budynek dawnego sądu w Gdańsku. Mieści się przy Długim Targu.
Radom, Żeromskiego 43/45
Gmach Banku Państwa w Radomiu – zabytkowy budynek znajdujący się w Radomiu, przy ulicy Żeromskiego 43/45. Obiekt jest częścią szlaku turystycznego Zabytki Radomia.
Rybnik, Plac Mikołaja Kopernika 2
Zamek w Rybniku – to dawny zamek Piastów śląskich położony w Śródmieściu Rybnika, na Placu Kopernika. Wielokrotnie przebudowywany. Obecnie siedziba Sądu Rejonowego.
Olsztyn, Emilii Plater 1
Budynek Rejencji w Olsztynie przy ulicy Emilii Plater 1, dawnej Freiherr-vom-Stein-Straße/Steinstrasse. Znajduje się w kwartale ograniczonym przez ulice Emilii Plater, Tadeusza Kościuszki, aleję Piłsudskiego i plac Andrzeja Wakara.
Poznań, Młyńska 1a
Sąd przy ul. Młyńskiej (dawniej: Królewski Sąd Powiatowy, niem. Königlisches Amtsgericht) – budynek sądowy w stylu baroku wilhelmińskiego, zlokalizowany w Poznaniu, przy ul. Młyńskiej 1a.

Strony