Pałacyk Hantkego - Atrakcje

0

Strony

Częstochowa, Majora Waleriana Łukasińskiego 50/68
Pałacyk Hantkego - zabytkowa, neobarokowa willa w Częstochowie-Rakowie, zbudowana na zlecenie Bernarda Hantkego w latach 1900-1903 według projektu z 1898 roku.
Częstochowa, Łukasińskiego 42/48
Częstochowa, Raków, Stefana Okrzei 41
Kościół św. Józefa Rzemieślnika w Częstochowie − kościół znajdujący się w częstochowskiej dzielnicy Raków, przy ul. Stefana Okrzei.
Częstochowa, Majora Waleriana Łukasińskiego 20
Rezerwat archeologiczny kultury łużyckiej w Częstochowie – obiekt wystawienniczy Muzeum Częstochowskiego.
Aleja Pokoju w Częstochowie to ulica położona (w swojej głównej części) w dzielnicy Raków, wytyczona w latach 50. XX wieku, w ramach planu sześcioletniego.
Częstochowa, Bohaterów Katynia 40/42
Parafia Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Częstochowie – rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie Częstochowa - św. Antoniego z Padwy, archidiecezji częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1980.
Błeszno – piąte lub szóste pod względem wysokości wzgórze w granicach Częstochowy, wznoszące się na 298,7 m n.p.m..Znajduje się w dzielnicy Wrzosowiak (do 2004 roku na Błesznie). Na wzgórzu znajdują się: Telewizyjny Ośrodek Nadawczy Błeszno, ogródki działkowe "Błeszno - wzgórze",
Kościół św. Rafała Kalinowskiego w Częstochowie – kościół parafialny pod wezwaniem św. Rafała Kalinowskiego w Częstochowie, w dzielnicy Wrzosowiak.
Ulica Władysława Orkana – jedna z ważniejszych ulic na Wrzosowiaku w Częstochowie, rozciąga się pomiędzy Wzgórzem Błeszno a ul. Jagiellońską. Na odcinku od al. 11 Listopada do ul. Jagiellońskiej środkiem ulicy biegnie wydzielone torowisko tramwajowe.
Parafia Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych w Częstochowie - rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie Częstochowa - św. Józefa, archidiecezji częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1981.
Kościół parafialny pw. św. Urszuli Ledóchowskiej – kościół parafialny pod wezwaniem św. Urszuli Ledóchowskiej w Częstochowie, w dzielnicy Wrzosowiak.
Aleja Niepodległości – jedna z ulic na Ostatnim Groszu i Wrzosowiaku w Częstochowie, rozciąga się pomiędzy ul. Jagiellońską a rondem Mickiewicza.
Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Częstochowie – kościół parafialny pod wezwaniem św. Antoniego Padewskiego w Częstochowie, w dzielnicy Ostatni Grosz.
Częstochowa, Jagiellońska 67/71
Telefon: +48 34 365 19 82
Muzeum monet i medali Jana Pawła II w Częstochowie – prywatne muzeum w Częstochowie, założone w sierpniu 2011 roku z inicjatywy częstochowskiego biznesmena i filantropa Krzysztofa Witkowskiego.
Cmentarz żydowski w Częstochowie – położony jest przy ul. Złotej w dzielnicy Dąbie (administracyjnie Zawodzie-Dąbie), obok terenów Huty Częstochowa.
Góra Kamionka – trzecie lub czwarte pod względem wysokości wzgórze na granicy Częstochowy i Wrzosowej w gminie Poczesna, wznoszące się na 304 m n.p.m..
Ulica Krakowska – jedna z ulic na Starym Mieście w Częstochowie, rozciąga się pomiędzy placem Daszyńskiego a aleją Wojska Polskiego.
Parafia Świętego Judy Tadeusza Apostoła w Częstochowie – rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie Częstochowa - św. Józefa, archidiecezji częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1957.

Strony