Pałac Ogińskich - Atrakcje

0

Strony

Siedlce, Stanisława Konarskiego 2
Siedlce, Żymierskiego
Kaplica pw. św. Krzyża (potocznie nazywana Kaplicą Ogińskich) – klasycystyczna kaplica znajdująca się w Siedlcach przy ul. Starowiejskiej .
Siedlce, Świrskiego 6
Klasycystyczny budynek teatru w Siedlcach – budowla w stylu klasycystycznym, mieszcząca się przy ul. Bp. I. Świrskiego 6. Zaprojektowana przez architekta Antonia Corazziego, wzniesiona na początku XIX wieku. Pierwotnie mieściły się tutaj wozownie należące do Aleksandry Ogińskiej.
Siedlce, Floriańska 1
Kościół pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika – kościół murowany w stylu barokowym, z elementami neoklasycyzmu, w Siedlcach przy ulicy Floriańskiej 3.
Park miejski w Siedlcach, dawniej zwany Aleksandrowem, obecnie Aleksandria – założony w I poł. XVIII w. w formie parku "włoskiego". Gdy właścicielami miasta stali się Czartoryscy, Aleksandra Ogińska zmieniła wygląd parku na sentymentalny według projektu Franciszka Salezego Sarnowskiego.
Siedlce, Józefa Piłsudskiego 3
Muzeum Regionalne w Siedlcach – swoją siedzibę ma w ratuszu miejskim, należy do niedużych, ale wyjątkowo ciekawych, aktywnie rozwijających się instytucji naukowo-badawczych.
Siedlce, Józefa Piłsudskiego 1
Ratusz miejski w Siedlcach nr rej.: 234 z 1959 roku – późnobarokowo-klasycystyczna budowla zwana Jackiem, mieszcząca się przy ul. J. Piłsudskiego 1, wzniesiona w połowie XVIII wieku według projektu Stanisława Zawadzkiego i zwieńczona ośmioboczną wieżą z figurą Atlasa dźwigającego kulę ziemską.
Siedlce, Piłsudskiego
Synagoga w Siedlcach – nieistniejąca synagoga znajdująca się w Siedlcach przy dzisiejszej ulicy Józefa Piłsudskiego.
Plac im. gen. Władysława Sikorskiego – centralny plac Siedlec.
Siedlce, Brzeska 15
Cerkiew pod wezwaniem Świętej Trójcy w Siedlcach – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Biała Podlaska diecezji lubelsko-chełmskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Świątynia znajduje się przy ulicy Brzeskiej 15.
Siedlce, Biskupa Ignacego Świrskiego 56
Muzeum Diecezjalne w Siedlcach (Muzeum Diecezji siedleckiej) powstało 1918 roku z inicjatywy ks. bp. Henryka Przeździeckiego, jako muzeum Diecezji podlaskiej z siedzibą w Janowie Podlaskim.
Siedlce, Biskupa Ignacego Świrskiego 55
Katedra pw. Niepokalanego Poczęcia NMP - kościół murowany w stylu neogotyckim o planie krzyża łacińskiego według projektu architekta gubernialnego Zygmunta Zdańskiego. Obecnie katedra znajduje się przy ulicy Bp. I. Świrskiego 55 (podst. 19/52 m, wys. wież 75 m, wys. nawy głównej 16,5 m).
Siedlce, Brzeska 37
Kościół pw. Ducha Świętego w Siedlcach – rzymskokatolicki kościół położony w Siedlcach przy ulicy Brzeskiej 37. Kościół murowany w stylu współczesnym, wybudowany w latach 1995-1999 staraniem ks. prałata Stefana Kornasa.Konsekrowany w roku 1999 przez ks. bp. Jana Wiktora Nowaka.
Siedlce, Plac Tysiąclecia
Kościół garnizonowy pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa - kościół murowany w stylu bizantyjskim (pierwotnie), z przeróbkami w kierunku uwspółcześnienia według projektu architekta Michała Sławińskiego w Siedlcach na placu Tysiąclecia.
Plac Tysiąclecia – jeden z głównych placów Siedlec.
Ulica Brzeska – ulica w Siedlcach, w Południowej Dzielnicy Przemysłowej. Nazwa ulicy pochodzi od miasta Brześć.

Strony