Pałac Hoffmanna - Atrakcje

0
Pałac w Żelaźnie – pałac z XVIII wieku, położony w północnej części Żelazna, w gminie Kłodzko, w województwie dolnośląskim.
Pałac w Krosnowicach – wybudowany około 1730 r. w Krosnowicach Górnych. Pałac położony jest w Krosnowicach, wsi w Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Kłodzko. Barokowy pałac wraz z parkiem jest częścią zespołu pałacowego.
Dwór von Münchhausenów w Żelaźnie – wybudowany po 1860 r. w Żelaźnie.
Żelazno – stacja kolejowa w Żelaźnie w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim.
Kościół św. Marcina w Żelaźnie - rzymskokatolicki kościół parafialny w Żelaźnie, położony w centrum wsi. Budowla wzmiankowana była już w 1326 roku. Została ona gruntownie przebudowana w 2 połowie XVII wieku. Kościół jest świątynią murowaną, jednonawową, orientowaną. Wnętrze pochodzi z okresu baroku.
Wieża mieszkalna w Żelaźnie (niem. Eisersdorf, Kreis Glatz ) – zabytkowa budowla gotycka z przełomu XV/XVI wieku w Żelaźnie w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Kłodzko. Wpisana do rejestru zabytków pod poz.1466 z dn. 29.11.1965r.
Goryczka (niem. Bitter Koppe) – wzniesienie 422 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Wschodnich, w Masywie Śnieżnika - Krowiarkach.
Sośnina – wzniesienie 459 i 455 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce w Sudetach Środkowych, w Kotlinie Kłodzkiej.
Dębowa, Dębowa Góra – wzniesienie 506 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce w Sudetach Wschodnich, w Masywie Śnieżnika - Krowiarkach.
Czerwoniak (dawniej Rubro monte, niem. Roten Berg, Roter Berg lub Rotheberg, po 1945 r.
Wapniarka albo Bielica - wzniesienie 532 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce w Sudetach Wschodnich, w Masywie Śnieżnika - Krowiarkach.
Źródła Romanowskie - duży zespół wywierzysk w południowo-zachodniej Polsce w Sudetach Wschodnich, w Masywie Śnieżnika.