Ostrzeszów

0

Ostrzeszów - miasto powiatowe w województwie wielkopolskim.

Warto zobaczyć

Ratusz w Ostrzeszowie – budynek powstał w 1840 roku na fundamentach wcześniejszego. Obecnie siedziba Urzędu Stanu Cywilnego i Muzeum Regionalnego im. Władysława Golusa.
Kościół Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Ostrzeszowie - najstarszy kościoł rzymskokatolicki w mieście Ostrzeszów. Mieści się przy ulicy Farnej. Należy do dekanatu Ostrzeszów.
Ostrzeszów, św. Mikołaja
Kościół Świętego Mikołaja w Ostrzeszowie – rzymskokatolicki kościół filialny należący do ostrzeszowskiej parafii Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej. Mieści się w Ostrzeszowie, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Ostrzeszów diecezji kaliskiej.
Kościół Chrystusa Króla w Ostrzeszowie - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Ostrzeszów, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Ostrzeszów. Mieści się przy ulicy Zamkowej.
Ostrzeszów, Kaliska 7/9
Telefon: +48627309550
Kościół Świętego Michała Archanioła w Ostrzeszowie – rzymskokatolicki kościół klasztorny na terenie ostrzeszowskiej parafii Chrystusa Króla. Mieści się w Ostrzeszowie, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Ostrzeszów diecezji kaliskiej.