Nowy ratusz - Atrakcje

0

Strony

Ratusz w Sanoku – budynek magistratu miejskiego w Sanoku. Pierwotnie siedzibę ratusza stanowił budynek pod adresem Rynek 16. Oba obiekty położone są naprzeciw siebie na sanockim rynku.
Rynek w Sanoku – kwadratowy rynek w centrum Sanoka.
Plac św. Michała w Sanoku (dawniej Plac Mansjonarski, Plac Pokoju, Mały Rynek) – plac w centrum Sanoka.
Sanok, Franciszkańska 5
Synagoga Jad Charuzim w Sanoku (z hebr. Sprawna Ręka bądź Zręczna Dłoń) – synagoga znajdująca się w Sanoku przy ulicy Franciszkańskiej 5. Jest położona tuż obok klasztoru franciszkańskiego. Jest jedną z dwóch zachowanych, wolno stojących synagog w mieście.
Stary cmentarz w Sanoku – nieistniejący, wyznaniowy, rzymskokatolicki cmentarz grzebalny kościoła pw. Michała Archanioła w Sanoku.
Sanok, Rynek10 10
Mała Synagoga w Sanoku, zwana też Sadogórska lub Dom Modlitwy – synagoga w Sanoku. Budynek jest zlokalizowany pod adresem Rynek 10. Jego elewacja frontowa wychodzi na Rynek, zaś tylna jest położona od ulicy Zamkowej (w przeszłości naprzeciwko nieistniejącej obecnie głównej synagogi).
Kamienica przy ul. Rynek 18 w Sanoku, tzw. Borczykówka – kamienica położona na Rynku w Sanoku. Znajduje się na wschodniej pierzei Rynku. Północną stroną przylega do ratusza. Południowa część graniczy z nieruchomością należącą do kościoła franciszkanów.
Sanok, Plac Świętego Michała 6
Dom mansjonarski w Sanoku, zwany też Dom Mansjonarzy – XVIII-wieczny budynek mansjonarski położony na Placu św. Michała w Sanoku.
Kamienica przy ul. Rynek 14 w Sanoku – kamienica położona na Rynku w Sanoku. Pierwotnie na początku XX wieku właścicielem domu był dr Artur Goldhammer. W okresie II Rzeczypospolitej w kamienicy mieściło się starostwo powiatowe.
Sanok, Cerkiewna 6
Synagoga w Sanoku – była synagoga znajdująca się w Sanoku przy ulicy Cerkiewnej 6. Synagoga została zbudowana pod koniec XIX wieku. Była to kamienica z prywatną kaplicą żydowską (salą modlitwy). Podczas II wojny światowej hitlerowcy zdewastowali synagogę.
Ratusz w Sanoku – pierwotny budynek magistratu miejskiego w Sanoku. Stanowił siedzibę ratusza w Sanoku, który przeniesiono do budynku pod adresem Rynek 1. Oba obiekty położone są naprzeciw siebie na sanockim rynku.
Sanok, Franciszkańska 7
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Pocieszenia w Sanoku – rzymskokatolicka parafia z siedzibą w Sanoku, należąca do dekanatu Sanok I diecezji przemyskiej. Parafia istnieje w Kościele i klasztorze Franciszkanów w Sanoku. Obejmuje swoim zasięgiem dzielnicę Sanoka, Błonie.
Sanok, Franciszkańska 7
Kościół i klasztor Franciszkanów w Sanoku − neoromański kościół i zespół klasztorny w Sanoku. Podlega franciszkańskiej Prowincji św. Antoniego z Padwy i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych w Krakowie
Sanok, pl. św. Michała
Kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku − neoromańska świątynia parafii rzymskokatolickiej pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku mieszcząca się przy placu św. Michała, potocznie zwana Farą.
Plac św. Jana w Sanoku – kwadratowy plac w centrum Sanoka.
Pomnik Synom Ziemi Sanockiej Poległym i Pomordowanym za Polskę – pomnik w Sanoku. Znajduje się na Placu św. Jana. W przybliżeniu w tym miejscu stał w latach 1902–1941 pierwszy sanocki Pomnik Tadeusza Kościuszki.
Ławeczka Józefa Szwejka w Sanoku – pomnik w Sanoku przy ulicy 3 Maja, stanowiący obecnie fragment szlaku turystycznego Śladami dobrego wojaka Szwejka. Upamiętnia postać Józefa Szwejka z powieści Jaroslava Haška pt. Przygody dobrego wojaka Szwejka. W Sanoku rozgrywały się epizody akcji powieści.
Sanok, Plac Świętego Jana 1
Willa rodziny Zaleskich w Sanoku – willa położona przy placu św. Jana 1 w Sanoku.
Zajazd w Sanoku przy ul. Zamkowej 2 – XVIII-wieczny budynek położony przy ul. Zamkowej 2 w Sanoku. Wraz z budynkiem Willi Zaleskich stanowi północną pierzeję placu św. Jana. Określenie Zajazd stanowi tradycyjną nazwę budynku
Sanok, Jana III Sobieskiego 8-10
Kamienica przy ul. Jana III Sobieskiego 8 i 10 w Sanoku – dwie przylegające do siebie kamienice położone w Sanoku.

Strony