Muzeum Wsi Opolskiej - Atrakcje

0
Opole, Wrocławska 174
Muzeum Wsi Opolskiej – skansen, który został utworzony w 1961 roku; w 1965 rozpoczęto prace związane z budową ekspozycji stałej, a w 1970 roku udostępniono tereny muzeum zwiedzającym. Znajduje się w Opolu - Bierkowicach (ul. Wrocławska 174), dokąd można dotrzeć autobusami miejskimi linii nr 9.
Centrum Sportu w Opolu – kompleks sportowo-rekreacyjny w Opolu wybudowany w 2010 roku. Składa się z trzech boisk do piłki nożnej oraz z boiska piaskowego.
Opole, Pólwieś, Cmentarna 20
Cmentarz Komunalny w Opolu – największy cmentarz w Opolu.
Opole, Półwieś, Księdza Bolesława Domańskiego 4
Kościół Świętego Michała Archanioła – jeden z zabytkowych kościołów rzymskokatolickich w Opolu w województwie opolskim. Kościół położony jest przy ulicy Domańskiego 4 w Opolu-Półwsi i należy do dekanatu Opole-Szczepanowice w diecezji opolskiej.
Kościół św. Jana Nepomucena – rzymskokatolicki kościół parafialny położony przy ulicy Stawowej 2A w Sławicach. Świątynia należy do parafii św. Jana Nepomucena w Sławicach w dekanacie Opole-Szczepanowice, diecezji opolskiej.
Kościół bł. Czesława Odrowąża – rzymskokatolicki kościół parafialny położony przy ulicy Hallera 21 w Opolu. Kościół należy do parafii bł. Czesława Odrowąża w Opolu w dekanacie Opole (diecezja opolska).