Muzeum Wsi Mazowieckiej - Atrakcje

0
Sierpc, Gabriela Narutowicza 64
Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu – skansen założony 24 marca 1971 w Sierpcu, jako regionalne muzeum etnograficzne (założycielem była Powiatowa Rada Narodowa w Sierpcu). Park Etnograficzny powołano w 1975 na terenie resztówki dworskiej Bojanowo. Pierwsze obiekty sprowadzono w latach 1977-1978.
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sierpcu – rzymskokatolicki kościół znajdujący się obecnie w Muzeum Wsi Mazowieckiej.
Sierpc – stacja kolejowa w Sierpcu, w województwie mazowieckim, w Polsce.
Sierpc, pl. Wolskiego
Kościół filialny pw. Ducha Świętego w Sierpcu – gotycki kościół na Starym Mieście w Sierpcu, przy północnym krańcu placu Fryderyka Chopina.
Sierpc, Wojska Polskiego 28
Kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Sierpcu - kościół znajduje się na wzgórzu Loret w Sierpcu i wraz z XVIII-wiecznym budynkiem klasztoru benedyktynek stanowi największy zespół architektoniczny w tym mieście.
Sierpc, Wojska Polskiego 28
Sierpc, Partyzantów
Kościół parafialny św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu – rzymskokatolicki gotycko-barokowy kościół na Starym Mieście w Sierpcu, pomiędzy ulicami Farną, Biskupa Floriana i Benedyktyńską.
Sierpc, Plac Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1
Ratusz w Sierpcu – sierpecki ratusz został wybudowany w 1841 roku w stylu klasycystycznym. Jest dwukondygnacyjny, nakryty jest dwuspadowym blaszanym dachem. Wybudowany został z cegły. Jest otynkowany i podpiwniczony. Został wybudowany na planie czworokąta.
Sierpc, pl. Kardynała Wyszyńskiego 13
Kościół pod wezwaniem św. Stanisława Kostki w Sierpcu - siedziba parafii św. Maksymiliana Kolbego w Sierpcu
Sierpc, 11 Listopada
Synagoga w Sierpcu – główna synagoga sierpeckiej, ortodoksyjnej gminy żydowskiej, znajdująca się dawniej u wylotu dzisiejszej ulicy Żwirki i Wigury, przy zakręcie ulicy 11 Listopada do skrzyżowania ulic Reymonta, Kilińskiego i Górnej.