Muzeum Narodowe w Gdańsku - Wieże

Baszta Biała, zwana też Białą Wieżą – zabytkowabaszta w Gdańsku.
Baszta Schultza – zbudowana w średniowieczu baszta fortyfikacji Głównego Miasta w Gdańsku. Sąsiednimi basztami są Baszta Narożna i Baszta Browarna.
Gdańsk, Żabi Kruk 15
Baszta pod Zrębem, nazywana też Basztą Atutową – zabytkowabaszta znajdująca się na Starym Przedmieściu w Gdańsku.
Baszta Narożna (niem. Eckturm am Stadthof) – jedna z baszt systemu średniowiecznych fortyfikacji Gdańska, najstarsza z zachowanych. Sąsiednią basztą jest Baszta Schultza.
Gdańsk, Zaroślak 18
Wieża kościoła Zbawiciela w Gdańsku – pozostałość ewangelickiego kościoła znajdująca się na gdańskim Zaroślaku, ul. Zaroślak 18.
Gdańsk, Kotwiczników 20
Baszta Kotwiczników (niem. Ankerschmiedeturm) – zabytkowa baszta warowna w Gdańsku, znajdująca się w Głównym Mieście nad Starą Motławą, w pobliżu Podwala Przedmiejskiego.
Baszta Słomiana – zabytkowa, ośmioboczna baszta warowna.
Brama Mariacka – zabytkowa, jedna z bram wodnych Głównego Miasta w Gdańsku. Umiejscowiona jest nad Motławą, na Długim Pobrzeżu u wylotu ulicy Mariackiej, obok Domu Towarzystwa Przyrodniczego.
Baszta na Podmurzu – jedna z baszt systemu średniowiecznych fortyfikacji Gdańska, znajdująca się na Głównym Mieście. Jest jedną z najstarszych zachowanych baszt. Sąsiednimi basztami są Baszta Bramy Szerokiej i Baszta Jacek.
Baszta Jacek – zabytkowabaszta w ciągu średniowiecznych fortyfikacji Głównego Miasta w Gdańsku, zbudowana około 1400 r. Znajduje się przy ulicy Pańskiej, w pobliżu Podwala Staromiejskiego i Targu Drzewnego.
Baszta Łabędź – gotycka, zabytkowabaszta w Gdańsku.