Muzeum Jana Kasprowicza - Atrakcje

0

Strony

Inowrocław, Solankowa 33
Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu – muzeum z siedzibą w Inowrocławiu. Placówka jest jednostką organizacyjną powiatu inowrocławskiego.
Inowrocław, Prezydenta Franklina Roosevelta 36
Inowrocław, Prezydenta Gabriela Narutowicza 42
Synagoga w Inowrocławiu – nieistniejąca obecnie synagoga znajdująca się w Inowrocławiu przy ulicy Solankowej.
Inowrocław, Aleja Mikołaja Kopernika 16
Parafia św. Barbary i św. Maurycego w Inowrocławiu – parafia należąca do dekanatu Wojsk Lądowych Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Do 2012 roku należała do Pomorskiego Dekanatu Wojskowego. Proboszczem jest ks. płk Bogdan Radziszewski, kapelan garnizonu Inowrocław.
Inowrocław, Aleja Henryka Sienkiewicza 46
Kościół Świętego Józefa w Inowrocławiu - rzymskokatolicki kościół parafialny w Inowrocławiu, w województwie kujawsko-pomorskim. Mieści się przy ulicy Sienkiewicza. Należy do dekanatu inowrocławskiego II archidiecezji gnieźnieńskiej.
Inowrocław, Bogdana Gordona 4
Kościół Świętego Mikołaja w Inowrocławiu, zwany Inowrocławską Farą - rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w Inowrocławiu, przy ulicy Księdza Bogdana Gordona.
Inowrocław, Plac Klasztorny 2
Inowrocław, Tadeusza Kościuszki 3
Kościół Świętego Krzyża w Inowrocławiu - rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w Inowrocławiu, przy ulicy Tadeusza Kościuszki.
Ławeczka Generała Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu − znajduje się na terenie Parku Solankowego przy ul. Zygmunta Wilkońskiego, przy zachodniej alejce łączącej Muszlę Koncertową z Zakładem Przyrodoleczniczym.
Inowrocław, Biskupa A. Laubitza 19
Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Inowrocławiu – neoromański kościół wybudowany na początku XX w. głównie z inicjatywy bpa Antoniego Laubitza. 18 grudnia 1929 został tutaj ochrzczony Józef Glemp, będący prymasem Polski w latach 1981-2009.
I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu – inowrocławska szkoła średnia o ponadstupięćdziesięcioletniej tradycji (najstarsza na Kujawach Zachodnich).

Strony