Muzeum Jana Kasprowicza - Kościoły

Inowrocław, Aleja Mikołaja Kopernika 16
Parafia św. Barbary i św. Maurycego w Inowrocławiu – parafia należąca do dekanatu Wojsk Lądowych Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Do 2012 roku należała do Pomorskiego Dekanatu Wojskowego. Proboszczem jest ks. płk Bogdan Radziszewski, kapelan garnizonu Inowrocław.
Inowrocław, Aleja Henryka Sienkiewicza 46
Kościół Świętego Józefa w Inowrocławiu - rzymskokatolicki kościół parafialny w Inowrocławiu, w województwie kujawsko-pomorskim. Mieści się przy ulicy Sienkiewicza. Należy do dekanatu inowrocławskiego II archidiecezji gnieźnieńskiej.
Inowrocław, Bogdana Gordona 4
Kościół Świętego Mikołaja w Inowrocławiu, zwany Inowrocławską Farą - rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w Inowrocławiu, przy ulicy Księdza Bogdana Gordona.
Inowrocław, Tadeusza Kościuszki 3
Kościół Świętego Krzyża w Inowrocławiu - rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w Inowrocławiu, przy ulicy Tadeusza Kościuszki.
Inowrocław, Biskupa A. Laubitza 19
Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Inowrocławiu – neoromański kościół wybudowany na początku XX w. głównie z inicjatywy bpa Antoniego Laubitza. 18 grudnia 1929 został tutaj ochrzczony Józef Glemp, będący prymasem Polski w latach 1981-2009.
Inowrocław, Biskupa Antoniego Laubitza 9
Kościół Imienia Najświętszej Maryi Panny w Inowrocławiu, tzw. Ruina – najstarszy kościół Inowrocławia i jeden z najstarszych na Kujawach, sięgający metryką końca XII wieku. Pełni funkcję kościoła parafialnego, a od 2008 r. nosi tytuł bazyliki mniejszej.
Inowrocław, Wojska Polskiego 20
Parafia św. Jadwigi Królowej w Inowrocławiu – jedna z 9 parafii w dekanacie inowrocławskim I. ↑ Parafia pw. św. Jadwigi Królowej. Archidiecezja gnieźnieńska. .
Inowrocław, Jagiellońska 20
Parafia Świętego Ducha w Inowrocławiu jest jedną z 9 parafii w dekanacie inowrocławskim I.
Inowrocław, Aleja 800-lecia Inowrocławia 23
Kościół Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu – jeden z 9 kościołów w dekanacie inowrocławskim I.