Muzeum Browaru Żywiec - Atrakcje

0

Strony

Żywiec, Browarna 88
Muzeum Browaru Żywiec zostało uruchomione 9 września 2006 roku w wykutych w skale piwnicach leżakowych żywieckiego browaru z okazji 150 lecia jego istnienia.
Dzielec – wzgórze o wysokości 416 m n.p.m. znajdujące się ok. 1 km na zachód od zabudowanych terenów Żywca i ok. 2,5 km na północ od terenów zabudowanych wsi Radziechowy w granicach administracyjnych tej wsi.
Zamek na wzgórzu Grojec w Żywcu – nieistniejący średniowieczny zamek w położony na szczycie wzgórza Grojec w Żywcu w województwie śląskim. W średniowieczu wzgórze to znajdowało się koło Żywca; obecnie jest położone w granicach miasta w dzielnicy Sporysz.
Grojec – wzgórze koło Żywca w widłach Soły i Koszarawy, wysokość 612 m n.p.m. Na jego wierzchołku prowadzone były prace archeologiczne, podczas których stwierdzono istnienie wcześniej drewnianego zamku. Dziś miejsce licznych wycieczek.
Żywiec, Stolarska
Cmentarz żydowski w Żywcu – znajduje się przy ul. Stolarskiej w dzielnicy Zabłocie, sąsiaduje z cmentarzem katolickim w Zabłociu. Powstał w XIX wieku. Ma powierzchnię 0,5 ha.
Żywiec, Browarna 3
Kościół św. Floriana w Żywcu - kościół w Żywcu, przy ul. Browarnej, w dzielnicy Zabłocie, siedziba parafii św. Floriana.
Żywiec, Zabłocie, Wesoła
Synagoga Tempel w Żywcu – nieistniejąca synagoga, która znajdowała się w Żywcu, w dzielnicy Zabłocie, na rogu dzisiejszych ulic Dworcowej i Wesołej, w pobliżu dworca kolejowego.
Parafia Świętego Michała Archanioła w Leśnej – parafia rzymskokatolicka w Leśnej, należąca do dekanatu Radziechowy, diecezji bielsko-żywieckiej. Erygowana w 1973, mieści się pod numerem 414.
Mała Synagoga w Żywcu – nieistniejąca synagoga, która znajdowała się w Żywcu, tuż obok pałacu Habsburgów. Synagoga została zbudowana w XIX wieku. Podczas II wojny światowej hitlerowcy zburzyli synagogę. Po zakończeniu wojny nie została odbudowana.
Pomnik Grunwaldzki w Żywcu – pomnik upamiętniający bitwę pod Grunwaldem, wybudowany w 1910, zniszczony w 1939, odbudowany w 2005. Położony jest w centrum Żywca, w dzielnicy Śródmieście, na Placu Grunwaldzkim pomiędzy ulicami Kościuszki, Handlową i Podwale.
Aleja Legionów (dawniej ulica Wojsk Ochrony Pogranicza) - aleja w Żywcu, w dzielnicy Śródmieście. Biegnie od ronda położonego nieopodal Placu Grunwaldzkiego skrzyżowania z Aleją Wolności w okolicy Miejskiego Centrum Kultury. Główna część alei ma status drogi powiatowej.
Aleja Wolności w Żywcu - aleja w Żywcu, w dzielnicy Śródmieście. Biegnie od ronda przy tzw. "Nowym Moście" do placu Grunwaldzkiego. Na odcinku od ul. Kraszewskiego do placu Grunwaldzkiego aleja jest wyłączona z ruchu samochodowego.
Żywiec, Tadeusza Kościuszki 46
Żywiec, Stefana Batorego 18
Domek Chiński – zabytkowa altana położona w żywieckim parku, wybudowana w drugiej połowie XVIII wieku przez Wielopolskich, zbudowana w formie Domku Chińskiego, z uwidocznionym ponad dachem herbem Wielopolskich - Starykoń.
Żywiec, Aleja Wolności 2

Strony