Mazowieckie - Nekropolie

Warszawa, Powsińska 44/46
Cmentarz Czerniakowski – rzymskokatolicki cmentarz położony przy ul. Powsińskiej 44/46 na warszawskiej Sadybie.
Warszawa, Ursus, Gołąbki, Elżbiety Rakuszanki
Cmentarz w Gołąbkach – rzymskokatolicki cmentarz w Gołąbkach, w warszawskiej dzielnicy Ursus. Cmentarz znajduje się przy ulicy Elżbiety Rakuszanki (do końca XX wieku patronem ulicy był działacz lewicowy Bohdan Żołądkowski) i ulicy Orłów Piastowskich.
Cmentarz Wolski – cmentarz katolicki przy ul. Wolskiej 180/182 na warszawskiej Woli.
Warszawa, Okopowa 49/51
Cmentarz żydowski w Warszawie – największy cmentarz żydowski w województwie mazowieckim, drugi co do wielkości w Polsce (po nowym cmentarzu w Łodzi) i jeden z największych na świecie, a znajdujące się tam nagrobki (macewy) stanowią jedne z najcenniejszych zabytków małej architektury Warszawy i Polski
Warszawa, Wolska 138/140
Cmentarz prawosławny na Woli – znajduje się w Warszawie na Woli, przy ul. Wolskiej. Jest jedyną warszawską nekropolią przeznaczoną dla osób wyznania prawosławnego, od lat 70. XX wieku możliwe są na niej również pochówki katolickie. W osobnej kwaterze znajdują się przeniesione w latach 60.
Cmentarz ewangelicko-augsburski w Gostyninie – cmentarz przy ul.
Cmentarz ewangelicko-reformowany – zabytkowy cmentarz w Warszawie na Woli. Został założony w 1792 roku (tablica erekcyjna do dzisiaj znajduje się na słupie głównej bramy przy ul. Młynarskiej) dla wiernych Kościoła Ewangelicko-Reformowanego pod którego opieką pozostaje do dziś.
Warszawa, Powązkowska 1
Cmentarz Powązkowski w Warszawie (Stare Powązki) – zabytkowa nekropolia Warszawy.
Warszawa, Wolska 174/176
Cmentarz Powstańców Warszawy – największy w Europie cmentarz wojenny, otwarty 25 listopada 1945 z przeznaczeniem na pochówki osób ekshumowanych początkowo do zbiorowych grobów "przejściowych" z ulic i placów Warszawy, poległych głównie podczas powstania warszawskiego; wpisany do rejestru zabytków w 2
Cmentarz-mauzoleum Palmiry – miejsce pamięci narodowej z grobami przeszło 2 tysięcy Polaków, zamordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej, w okresie od 1939-1943, zlokalizowany na południe od wsi Palmiry w Gminie Czosnów w województwie mazowieckim w Kampinoskim Parku Narodowym.
Warszawa, Grochowska 365
Cmentarz Kamionkowski – dawny cmentarz przykościelny na Kamionku w Warszawie. Jedna z najstarszych nekropolii w Polsce. Jest jedynym ocalałym dawnym cmentarzem przykościelnym, jakie funkcjonowały w Warszawie od czasów średniowiecza (cmentarze takie były zlokalizowane m.in.