Lubawka - Atrakcje

Strony

Kościół pw. św. Anny w Lubawce – świątynia katolicka, jeden z trzech czynnych kościołów na terenie Lubawki.
Lubawka, Ulanowice, 22
Pałac w Lubawce – wybudowany w 1687 r. w Ulanowicach (Lubawka).
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lubawce – rzymskokatolicki kościół parafialny pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lubawce.
Lubawka, Aleja Wojska Polskiego 12
Ratusz w Lubawce – został wzniesiony w latach 1723-1725 w stylu klasycystycznym, w kolejnych latach został zniszczony w pożarze, a następnie odbudowany. Obecnie jest jest siedzibą władz miejskich Lubawki.
Lubawka, Podlesie 1A
Parafia Matki Bożej Wniebowziętej w Lubawce – parafia Kościoła Polskokatolickiego w RP, położona w dekanacie dolnośląskim diecezji wrocławskiej. Msze św. nie są już celebrowane w kościele, ze względu na brak wiernych.
Pustelnia (niem. Einsiedelberg) – szczyt w środkowej części Gór Kruczych o wysokości 683 m n.p.m., który stanowi najwyższą kulminację w tej części Gór Kruczych. Wznosi się na zachodniej krawędzi Gór Kruczych, stromo opadając do doliny Bobru pomiędzy Lubawką a Błażkową.
Kierz (niem. Die Kierze) – dwuwierzchołkowy szczyt w środkowej części Gór Kruczych, pomiędzy Czarnogórą na północy, a Miejską Górką na południu, o wysokości 662 i 650 m n.p.m. Wyższa jest kulminacja zachodnia.
Święta Góra (701 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Kamiennych, w Górach Kruczych.
Rezerwat przyrody "Kruczy Kamień" – skalny rezerwat przyrody nieożywionej, w południowo-zachodniej Polsce w Górach Kamiennych, w Sudetach Środkowych, województwo dolnośląskie
Sępia Góra (740 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Kamiennych, w środkowej części pasma Gór Kruczych.
Krucza Skała (681 m n.p.m.) – wzniesienie w Sudetach Środkowych, w Górach Kamiennych, w środkowej części pasma Gór Kruczych.
Sołtysia (niem. Scholzenberg, 640 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Kruczych.
Bógdał – (niem. Magdalenen Felse, 747 m n.p.m.) - szczyt w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Kamiennych, w południowej części pasma Gór Kruczych.
Przełęcz Pośródka – przełęcz na wysokości 605 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Kruczych.
Przełęcz Ulanowicka – przełęcz na wysokości 535 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Kruczych.
Golicowa Kopa (niem. Gollskuppe, 703 m n.p.m.) - szczyt w południowo-wschodniej części Gór Kruczych, w Sudetach Środkowych. Leży w krótkim ramieniu, odchodzącym ku północnemu zachodowi od Widoku.
Skowrończa (707 m n.p.m.) - szczyt w południowo-wschodniej części Gór Kruczych, w Sudetach Środkowych. Leży w grzbiecie, odchodzącym ku północnemu wschodowi od Widoku. Grzbiet ten skręca dalej na północny zachód. Sam szczyt jest niezbyt wybitny.
Widok (niem. Aussicht, 712 m n.p.m.) - szczyt w południowo-wschodniej części Gór Kruczych, w Sudetach Środkowych.

Strony