Legnica - Miejsce kultu

Legnica, Najświętszej Marii Panny
Ewangelicki kościół Marii Panny (niem. Liebfrauenkirche, Kirche zu Unser Lieben Frauen) w Legnicy jest jednym z najstarszych kościołów na Śląsku. Początki jego budowy sięgają XII wieku. Jest on również nazywany kościołem Mariackim (niem. Marienkirche), lub Niskim (niem.
Legnica, Partyzantów
Kościół św. Jana Chrzciciela w Legnicy – barokowy kościół w Legnicy zbudowany w pierwszej połowie XVIII wieku.
Katedra Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Legnicy - znajduje się przy pl. Katedralnym.
Legnica, Nadbrzeżna 3
Kościół św. Jacka w Legnicy (niem. Kaiser-Friedrich-Gedachtniskirche) - został poświęcony w 1908 (budowa trwała od 1904 lub 1905) jako świątynia ewangelicka, poświęcona cesarzowi Fryderykowi III.
Legnica, Zofii Kossak 9
Cerkiew pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego w Legnicy – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Lubin diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Legnica, Rzemieślnicza
Kościół św. Trójcy w Legnicy - neogotycki kościół rzymskokatolicki mieszczący się przy ulicy Rzemieślniczej.
Zespół poklasztorny benedyktynek w Legnicy – benedyktyński klasztor i kościół Św. Maurycego w Legnicy.
Legnica, Plac Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1
Parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy – znajduje się w dekanacie legnickim wschodnim w diecezji Legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Ryszard Wołowski. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 1 lipca 1985.
Cerkiew Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny w Legnicy – legnicka cerkiew greckokatolicka. Jest nowoczesną świątynią wybudowaną w latach 1998-2008 według projektu Jacka Mermona. Wewnątrz świątyni mieści się współczesny ikonostas. Świątynia mieści się przy ulicy Wrocławskiej 180.