Kościół św. Wojciecha - Atrakcje

0

Strony

Poznań, Podgórze 1
Telefon: 618519012
Kościół pw. św. Wojciecha w Poznaniu – świątynia wznosząca się na Wzgórzu św. Wojciecha, w dzielnicy Święty Wojciech, w Poznaniu.
Kościół pw. św. Józefa i klasztor karmelitów bosych w Poznaniu – barokowa świątynia znajdująca się w dzielnicy Św. Wojciech, na Wzgórzu Św. Wojciecha, naprzeciwko kościoła św. Wojciecha. Jest to pierwszy kościół w Polsce poświęcony św. Józefowi. Jest to sanktuarium diecezjalnym św.
Wzgórze Świętego Wojciecha – wzniesienie w Poznaniu, w Poznańskim Przełomie Warty, w dzielnicy Święty Wojciech, w obrębie Osiedla Stare Miasto, na północ od Starego Rynku. Wzniesienie wzmiankowane w latach 1412–1434 jako retro montem Sancti Adalberti oraz w 1419 – penes montem beati Adalberti.
Poznań, Żydowska 15/18
Synagoga w Poznaniu – synagoga znajdująca się w Poznaniu przy ulicy Żydowskiej 15/18.
Pomnik Armii „Poznań” – pomnik ku czci bohaterów Armii „Poznań”, odsłonięty w Poznaniu 1 września 1982 roku w 43 rocznicę wybuchu II wojny światowej.
Poznań, Księcia Józefa
Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan – nekropolia w Poznaniu, na Św. Wojciechu, znajdująca się na Wzgórzu Św. Wojciecha przy kościele św. Józefa i klasztorze karmelitów bosych.
Gmach prokuratur – budynek mieszczący wszystkie poznańskie prokuratury rejonowe oraz prokuraturę okręgową i apelacyjną, zlokalizowany przy ul. Solnej/Hejmowskiego w Poznaniu.
Poznań, Wroniecka 17
Nowa Synagoga w Poznaniu – synagoga znajdująca się w Poznaniu na rogu ulic Wronieckiej 17 i Stawnej, przy Skwerze Rabina Akiwy Egera. Jest obecnie jedyną zachowaną wolno stojącą synagogą Poznania.
Plac Wielkopolski w Poznaniu (dawn. plac Sapieżyński) – rozległy plac położony na terenie dawnego przedmieścia Glinki, na północ od Góry Przemysła.
Pomnik Adwokatów Czerwca '56 – pomnik przy ulicy Stanisława Hejmowskiego w Poznaniu (przy gmachu prokuratur), upamiętniający adwokatów – obrońców w procesach poznańskiego Czerwca 1956. Obelisk został oficjalnie odsłonięty 19 czerwca 2010 roku, w przededniu 54. rocznicy wydarzeń czerwcowych.
Ulica Wroniecka - ulica w Poznaniu biegnąca od Starego Rynku w kierunku północnym. W średniowieczu nosiła nazwę Wroniecka, do 1919: Wronkerstrasse, 1919-1939: Wroniecka, 1939-1945: Schinkelstrasse, od 1945: Wroniecka. W ciągu ulicy zlokalizowana była brama stanowiąca element murów miejskich.
Poznań, Wroniecka 14
Pracownia-Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Poznaniu – muzeum biograficzne poświęcone Józefowi Ignacemu Kraszewskiemu, zlokalizowane w Poznaniu, na ul. Wronieckiej 14. Stanowi oddział Biblioteki Raczyńskich.
Poznań, Masztalarska 2
Kościół pw. Najświętszej Marii Panny Wspomożycielki Wiernych nazywany również od dawnej patronki, św. Katarzyny Męczenniczki, Kościołem Katarzynek, lub od obecnych opiekunów Kościołem Salezjanów. Znajduje się on na narożniku ulic Masztalarskiej i Wronieckiej w Poznaniu.
Poznań, Aleje Karola Marcinkowskiego 31
Telefon: +48 61 841 24 11
Komisariat Policji Stare Miasto (dawniej: Główny Urząd Celny) - jeden z zabytkowych reprezentacyjnych budynków urzędowych, zlokalizowany przy zachodniej pierzei Alei Marcinkowskiego 31 w Poznaniu.
Poznań, al. Niepodległości 36
Telefon: +48 61 852 37 62
Hotel Orbis Polonez – nieczynny, dawniej trzygwiazdkowy hotel, zlokalizowany przy al. Niepodległości 36 w Poznaniu.

Strony