Kościół św. Marii Magdaleny - Atrakcje

0

Strony

Konin, Reformacka 2
Kościół i klasztor Reformatów w Koninie – kościół św. Marii Magdaleny z roku 1727 barokowy, jednonawowy. Posiada trzy ołtarze późnobarokowe z połowy XVIII wieku.
Konin, Reformacka
Kościół i klasztor Reformatów w Koninie – kościół św. Marii Magdaleny z roku 1727 barokowy, jednonawowy. Posiada trzy ołtarze późnobarokowe z połowy XVIII wieku.
Konin, Kolska 1
Kościół ewangelicko-augsburski Świętego Ducha w Koninie – położony jest na dawnym Przedmieściu Kolskim przy ulicy Kolskiej, na osi ulicy 3 Maja.
Konin, Dąbrowskiego 1
Plebania kościoła ewangelicko-augsburskiego w Koninie – budynek z 1840 roku, o formie dużego domu mieszczańskiego lub małego dworku. Fasada pastorówki posiada tympanon z datą budowy budynku (1840) i wstęgą w kształcie kwiatu, co charakteryzuje klasycyzm — styl w jakim została zbudowana plebania.
Dawny Zajazd "Pod Jelonkiem" w Koninie położony jest przy rondzie na ulicy 3 Maja. Wybudowany na początku XIX wieku, znajdował się wówczas poza ówczesnymi granicami miasta. Narożnikowa, klasycystyczna budowla o jednej kondygnacji. Na ścianie budynku wisi herb zajazdu- jelonek.
Konin, Kościelna
Kościół św. Bartłomieja w Koninie (konińska fara) - kościół Parafii pw. św. Bartłomieja w Koninie położony przy ulicy Kościelnej 1. Najstarszą częścią kościoła jest zakrystia z XIV wieku.
Konin, Kościelna 2
Szkoła Powiatowa w Koninie – budynek dwukondygnacyjny o cechach klasycyzmu pochodzi z początku XIX wieku. Fasada budowli zawiera mały szczyt w formie tympanonu wsparty przez pilastry doryckie.
Konin, Stanisława Staszica 4
Ratusz w Koninie, ratusz na Starówce w Koninie, klasycystyczny, wzniesiony w latach 1796-1803, restaurowany w latach 1916–1917, wpisany do rejestru zabytków w 1953.
Plac Zamkowy w Koninie (zwany także Placem Garncarskim) – plac usytuowany w starej części miasta. Przy jego zachodniej pierzei znajdował się dawny zamek rozebrany w połowie XIX wieku. Do 1828 roku obok niego stał słup milowy.

Strony