Kościół św. Jana Chrzciciela i Szczepana Męczennika - Atrakcje

0

Strony

Choroszcz, Adama Mickiewicza 2
Kościół i klasztor Dominikanów w Choroszczy – kościół parafialny pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana M.
Choroszcz, Adama Mickiewicza 2
Kościół i klasztor Dominikanów w Choroszczy – kościół parafialny pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana M.
Choroszcz, Rynek 11 Listopada
Rynek 11 Listopada – pełni funkcję centralnego punktu miasta, jest węzłem komunikacyjnym łączącym miasto Choroszcz z resztą gminy.
Szkolna - ulica położona jest na zapleczu rynku. Przed II wojną światową znajdowała się przy tej ulicy bożnica i szkoła żydowska.
Ulica Białostocka bierze swój początek z ulicy Mickiewicza i jest drogą wylotową z miasta w kierunku Krupnik. Swój obecny wygląd zawdzięcza J. K. Branickiemu. W XVIII w. rozpoczął on przebudowę miasta. Wytyczył wówczas ul. Nową i do niej nagiął bieg ul. Białostockiej.
Choroszcz, Lipowa 1/1
Telefon: 0048857191452
Cerkiew pod wezwaniem Opieki Matki Bożej w Choroszczy – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Białystok diecezji białostocko-gdańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Świątynia mieści się przy ulicy Lipowej 1.
Ulica Dominikańska – jedna z najstarszych ulic w Choroszczy. Ulica w całości jest fragmentem drogi powiatowej nr 1552 B : Choroszcz - Ruszczany - Rogówek - Rogowo - Pańki
Ulica Jana Klemensa Branickiego – najstarsza ulica w mieście. Nazwę ulicy nadano by uczcić pamięć właściciela Choroszczy, hetmana wielkiego koronnego, kasztelana krakowskiego, żyjącego w latach 1689-1771 - Jana Klemensa Branickiego.
Ulica Henryka Sienkiewicza – jedna z głównych ulic w Choroszczy. Ulica w całości jest fragmentem drogi powiatowej nr 1552 B : Choroszcz - Ruszczany - Rogówek - Rogowo - Pańki
Ulica Powstania Styczniowego – reprezentacyjna ulica Choroszczy, na osiedlu Wichrowe Wzgórza.
Ulica Dominikańska – jedna z dojazdowych ulic w Choroszczy. Przebiega przez osiedla Nowosiółki i Wichrowe Wzgórza do rynku 11 Listopada.
Choroszcz
Telefon: 0048857191233
Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy jest oddziałem Muzeum Podlaskiego. Mieści się w nim stała ekspozycja wnętrz pałacowych z XVIII i XIX wieku. Muzeum gromadzi eksponaty i dokumenty związane z historią pałacu i jego właścicieli, oraz meble i wyroby rzemiosła artystycznego z XVIII i XIX wieku.
Pałac Branickich w Choroszczy – zabytkowy pałac Branickich powstały w latach 1745-1764 dla magnata Jana Klemensa Branickiego na sztucznej wyspie, otoczonej kanałami oraz 25-hektarowym parkiem. Pałac był uzupełnieniem głównej rezydencji hetmana Branickiego mieszczącej się w Białymstoku.
Choroszcz, Tadeusza Kościuszki
Cmentarz żydowski w Choroszczy – został założony w XVIII wieku. Do naszych czasów zachowało się około stu kamiennych nagrobków, z których najstarszy pochodzi z 1834 roku. Teren nekropolii o powierzchni 0,8 ha jest ogrodzony i uporządkowany.
Aleja Niepodległości to ulica na osiedlu Zielona Dolina w Choroszczy. Ulica w całości jest fragmentem drogi powiatowej nr 1552 B : Choroszcz - Ruszczany - Rogówek - Rogowo - Pańki

Strony