Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - Atrakcje

0

Strony

Trepcza, Środkowa 41
Parafia rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Trepczy, należy do diecezji przemyskiej, dekanat sanocki od roku 1973.
Cerkiew Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny w Trepczy – dawna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Trepczy.
Kościół Chrystusa Króla w Sanoku – świątynia parafii Chrystusa Króla w Sanoku. Mieści się w dzielnicy Sanoka, Wójtostwo, przy głównym trakcie, ulicy Jana Pawła II.
Cerkiew Świętej Trójcy w Międzybrodziu – murowana parafialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Międzybrodziu na turystycznym Szlaku Ikon. Obecnie rzymskokatolicki kościół filialny pod tym samym wezwaniem, należący do parafii w Trepczy.
Sanok, Kiczury / Głogowa
Nowy cmentarz żydowski w Sanoku – położony jest w dzielnicy Śródmieście w obrębie ulic Kiczury i Głogowej. Jest to jeden z dwóch, obok starego cmentarza żydowskiego, cmentarz żydowski w tym mieście.
Sanok, Aleja Najświętszej Marii Panny 18
Cerkiew św. Dymitra w Sanoku – cerkiew greckokatolicka w Sanoku.
Sanok, Dąbrówka
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sanoku – świątynia parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sanoku. Mieści się w dzielnicy Sanoka, Dąbrówka. Konsekracji kościoła pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny dokonał w 1982 roku arcybiskup Ignacy Tokarczuk.
Sanok, Rymanowska 1
Cmentarz Centralny w Sanoku – cmentarz komunalny w Sanoku złożony jest z kilku części. Jako pierwsza została założona obecna część „Matejki Stary”, w późniejszym czasie ustanowiono pobliską teren obecnie pod nazwą część „Rymanowski Stary”.
Cerkiew Przemienienia Pańskiego w Czerteżu – drewniana greckokatolicka cerkiew bojkowska, jedna z kilku cerkwi tego typu na terenie Polski. Została wzniesiona w 1742.
Sanok, Romualda Traugutta 3
Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku – pierwsze i największe pod względem liczby zgromadzonych obiektów muzeum etnograficzne w Polsce założone po drugiej wojnie światowej.
Sanok, Romualda Traugutta 3
Zajazd w Sanoku przy ul. Traugutta 3 – XVIII-wieczny budynek położony przy ul. Traugutta 3 w Sanoku. Został wybudowany w trzeciej ćwierci XVIII wieku. Pierwotnie budynek stworzono jako zajazd położony przy drodze wiodącej do Mrzygłodu. Na początku XIX wieku mieścił się w budynku szynk "Bacówka".
Sanok, Drugiego Pułku Strzelców Podhalańskich 1
Cerkiew Narodzenia NMP z Grąziowej – drewniana cerkiew greckokatolicka, zbudowana w Grąziowej, przeniesiona w 1968 do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, umieszczona w sektorze bojkowskim.
Kościół z Bączala Dolnego – drewniany, zabytkowy kościół rzymskokatolicki pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa, wybudowany najpóźniej w 1667 roku w Bączalu Dolnym koło Jasła, od lat 70. XX wieku stoi w MBL w Sanoku.
Cerkiew św. Onufrego z Rosolina – greckokatolicka drewniana cerkiew, wzniesiona we wsi Rosolin. Obecnie znajduje się w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, w sektorze bojkowskim.
Sanok, Plac Harcerski
Park miejski im. Adama Mickiewicza w Sanoku – park miejski w Sanoku.
Kopiec Adama Mickiewicza w Sanoku – kopiec położony w Sanoku na terenie parku miejskiego im. Adama Mickiewicza w Sanoku, na szczycie Góry Parkowej (364 m n.p.m.).
Góra Parkowa w Sanoku, znana też pod nazwami: Stróżnia, Straszyna Góra, Aptekarka, Góra Mickiewicza, Góra Parkowa, Władycza Góra (364 m n.p.m.) – góra znajdująca się w centrum miasta Sanoka.
Sanok, Adama Mickiewicza 24
Budynek przy ul. Mickiewicza 24 w Sanoku – gmach położony w Sanoku. Obecnie w budynku mieści się Sanocki Dom Kultury.

Strony