Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego - Atrakcje

0
Parafia Podwyższenia Krzyża św. w Zagórzu Śląskim znajduje się w dekanacie głuszyckim w diecezji świdnickiej. Była erygowana w 1972 r. Jej proboszczem jest ks. Zugmunt Mielczarek.
Zagórze Śląskie – zamknięta w 2000 roku stacja kolejowa w Zagórzu Śląskim, w Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie wałbrzyskim, w gminie Walim. Stacja została otwarta w dniu 1 października 1904 roku razem z linią kolejową z Świdnicy Przedmieścia do Jedliny Zdroju.
Choina – wzniesienie o wysokości 450 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce w Górach Wałbrzyskich w Sudetach Środkowych (województwo dolnośląskie).
Pałac w Zagórzu Śląskim – wybudowany w drugiej połowie XIX w. w Zagórzu Śląskim.
Rezerwat przyrody "Góra Choina" – rezerwat przyrody położony w południowo-zachodniej Polsce w Górach Wałbrzyskich w Sudetach Środkowych (województwo dolnośląskie).
Zamek Grodno (niem. Kynsburg) – zamek położony w południowej części Gór Wałbrzyskich na szczycie góry Choina (450 m n.p.m.) wznoszącej się nad lewym brzegiem Bystrzycy.
Jezioro Lubachowskie (Jezioro Bystrzyckie) – jezioro zaporowe malowniczo położone w dolinie przełomu Bystrzycy w województwie dolnośląskim (powiat wałbrzyski, gmina Walim) o powierzchni 0,5 km² i pojemności około 8 mln m³, powstałe na początku XX wieku po zbudowaniu powyżej Lubachowa na rzece Bystrzy
Zapora wodna w Zagórzu Śląskim (czasami mylnie lokalizowana w Lubachowie) – zapora na Bystrzycy tworząca Jezioro Lubachowskie, administracyjnie znajduje się w Zagórzu Śląskim chociaż fizycznie leży bliżej miejscowości Lubachów
Jugowice – zamknięta w 2000 roku stacja kolejowa w Jugowicach, w Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie wałbrzyskim, w gminie Walim. Stacja została otwarta w dniu 1 października 1904 roku razem z linią kolejową z Świdnicy Przedmieścia do Jedliny Zdroju.
Pałac w Bystrzycy Górnej – wybudowany pod koniec XIX w. w Bystrzycy Górnej.