Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - Atrakcje

0

Strony

Warszawa, Krakowskie Przedmieście 62
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie zwany Res Sacra Miser – dawny kościół klasztorny karmelitanek bosych, obecnie kościół rektorski w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu.
Warszawa, Śródmieście, Mariensztat, Krakowskie Przedmieście 62
Pałac Kazanowskich – pierwotnie renesansowy pałac zbudowany w pierwszej połowie XVII wieku, przekształcony po 1663 w klasztor i kościół zakonu karmelitanek bosych. Od 1818 siedziba Towarzystwa Dobroczynności Res Sacra Miser, a od 1989 – Towarzystwa Charytatywnego Caritas A.W.
Warszawa, Krakowskie Przedmieście
Figura Matki Boskiej Pasawskiej – rzeźba wotywna Matki Boskiej, znajduje się na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie w pobliżu Placu Zamkowego i jest drugim – po Kolumnie Zygmunta z 1644 – najstarszym pomnikiem Warszawy. Autor figury
Warszawa, Krakowskie Przedmieście 64
Resursa Obywatelska w Warszawie – budynek przy ulicy Krakowskie Przedmieście 64 w Warszawie, zaprojektowany przez Edwarda Cichockiego i wybudowany przez Leona Karasińskiego w latach 1860–1861. Siedziba Warszawskiej Resursy Kupieckiej w latach 1861–1939.
Warszawa, Bednarska 28/30
Kamienica Warszawskiego Towarzystwa Dobroczynności – kamienica znajdująca się przy ul. Bednarskiej 28/30, wzniesiona w latach 1840-1841 według projektu architekta Jana Jakuba Gaya. Stanowi część kompleksu budowli, zbudowanych z częściowym wykorzystaniem murów Pałacu Kazanowskich.
Warszawa, Krakowskie Przedmieście 53
Warszawa, Krakowskie Przedmieście 59
Warszawa, Krakowskie Przedmieście 63
Warszawa, Krakowskie Przedmieście 66
Centralna Biblioteka Rolnicza im. Michała Oczapowskiego – biblioteka naukowa podległa Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Centrala biblioteki zajmuje historyczny, zabytkowy budynek przy Krakowskim Przedmieściu 66 w Warszawie.
Warszawa, Krakowskie Przedmieście 45
Warszawa, Krakowskie Przedmieście 65
Warszawa, Krakowskie Przedmieście 66
Muzeum Przemysłu i Rolnictwa w Warszawie – muzeum historii techniki w Warszawie, założone w 1866 (statut w 1875), otwarte w 1905, zniszczone w 1939, dokumentowało historię polskiego przemysłu, rolnictwa i rzemiosła.
Warszawa, Krakowskie Przedmieście 68
Warszawa, Krakowskie Przedmieście 41
Kamienica Cechu Krawców, Krawiecka – kamienica wzniesiona w pierwszej połowie XVIII wieku, znajdująca się przy ul. Krakowskie Przedmieście nr 41 w Warszawie. Zbudowana została z przeznaczeniem na siedzibę cechu krawców.
Kozia – ulica w Śródmieściu Warszawy. W swojej historii nosiła różne nazwy: Kozła, Kozłowa, Ku Pałacowi Księcia Prymasa (od Pałacu Prymasowskiego), Junkierska (w latach 1900-1915 od znajdującej się w Pałacu Prymasowskim szkoły junkrów rosyjskich), Do Dworu Księcia Arcybiskupa Gnieźnieńskiego.

Strony