Kościół Najświętszego Imienia Maryi - Atrakcje

0

Strony

Kraków, Rakowice, Mirosława Dzielskiego 1
Kościół Najświętszego Imienia Maryi – kościół rzymskokatolicki, księży pijarów, znajdujący się w Krakowie, na Rakowicach w Dzielnicy III, przy ul. Dzielskiego 1.
Kraków, Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego 25a-25d
Quattro Business Park – kompleks składający się z czterech czternastokondygnacyjnych budynków biurowych klasy A, realizowany przez Grupę Buma od jesieni 2008 roku. Każdy z budynków charakteryzuje się powierzchnią użytkową ok. 12 000 m2.
Kraków, Macieja Miechowity 19
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krakowie – jedna z dwóch krakowskich parafii Kościoła Polskokatolickiego w RP, położona w dekanacie krakowskim diecezji krakowsko-częstochowskiej. Nabożeństwa w kaplicy parafialnej sprawowane są w każdą niedzielę i święto o 10.00 i w środę o godz.
Kraków, Dobrego Pasterza 121
Kraków, Dobrego Pasterza 117
Kaplica św. Jana Chrzciciela w Krakowie, na Prądniku Czerwonym - centralna budowla barokowa, kopułowa. Wzniesiona została w 1642 na miejscu drewnianej, strawionej pożarem kaplicy z 1594. Fundatorem nowej kaplicy był przeor krakowskich dominikanów Jan Morski.
Kraków, Dobrego Pasterza 117
Kościół św. Jana Chrzciciela w Krakowie na Prądniku Czerwonym. Kościół zbudowany jest w pobliżu zabytkowej kaplicy św. Jana Chrzciciela. Budowę, według projektu Wojciecha Obtułowicza, rozpoczęto w 1984. Konsekracja kościoła przez kardynała Franciszka Macharskiego nastąpiła w 1989 roku.
Aleja gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego – ulica przelotowa zaczynająca się przy Rondzie Polsadu, zaś kończąca się przy rozjeździe w ulicę gen. Leopolda Okulickiego oraz aleję gen. Władysława Andersa. Znajduje się na terenie dawnego wojskowego Lotniska w Czyżynach.
Kraków, Os. Wieczysta, Janusza Meissnera 20
Kościół Matki Boskiej Ostrobramskiej został zbudowany w latach 1985–1994 na os. Wieczysta w Krakowie, przy ul. Meissnera 20.
Kraków, al. Jana Pawła II 39
Telefon: +48 12 6409960
Muzeum Lotnictwa Polskiego – muzeum w Krakowie zlokalizowane na terenach dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny, gromadzące eksponaty związane z historią rozwoju lotnictwa. Liczba eksponowanych obecnie statków powietrznych przekracza 200.
Kraków, Dobrego Pasterza 4
Kościół Pana Jezusa Dobrego Pasterza – kościół rzymskokatolicki, znajdujący się w Krakowie, w Dzielnicy III przy ul. Dobrego Pasterza 4.
Kraków, Prądnik Czerwony, Jana Pawła Woronicza 10
Ulica Rakowicka – ulica w Krakowie biegnąca od ulicy Lubicz do rzeki Białuchy. Jej nazwa nawiązuje do wsi Rakowice, obecnie będącej częścią Krakowa, odległej o około 2 km w kierunku północno-wschodnim. Przez ulicę przebiega trasa Małopolskiej Drogi św. Jakuba z Sandomierza do Tyńca.
Aleja 29 Listopada – główna krakowska trasa wylotowa w kierunku północnym, stanowiąca fragment krajowej i międzynarodowej drogi nr 7E77 , a także fragment II obwodnicy Krakowa. Biegnie po dawnym trakcie warszawskim – stanowi tradycyjne przedłużenie ulicy Warszawskiej.
Kraków, Prądnik Czerwony, Jana Woronicza 10
Sanktuarium Ecce Homo św. Brata Alberta w Krakowie – kościół zlokalizowany przy Domu Generalnym Zgromadzenia Sióstr Albertynek na Prądniku Czerwonym przy ul. Woronicza 10.
Kraków, Biskupa Jana Prandoty 1
Cmentarz wojskowy – znajduje się w Krakowie na obszarze Dzielnicy I Stare Miasto, przy ul. Prandoty 1. Ma powierzchnię około 11 ha.
Kraków, Powstańców 48
Cmentarz Prądnik Czerwony, zwany także Cmentarzem Batowickim – jeden z największych i najmłodszych cmentarzy Krakowa. Zlokalizowany jest na obrzeżach miasta, w północnej części Prądnika Czerwonego przy ul. Powstańców 48.

Strony