Kościół Mariacki - Atrakcje

0

Strony

Katowice, Śródmieście, Plac Księdza Emila Szramka 1
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Katowicach znany tradycyjnie jako kościół Mariacki. Zbudowany w stylu neogotyckim, na planie krzyża łacińskiego, z ciosów kamiennych, przy obecnym placu ks. E. Szramka.
Katowice, Warszawska 37
Willa Kramstów − dawna willa mieszkalna przy ul. Warszawskiej 37 w Katowicach, w dzielnicy Śródmieście.
Katowice, Warszawska 45
Katowice, Warszawska 31
Willa Holtzego − nieistniejąca willa mieszkalna, należąca do Richarda Holtze (radnego Katowic i lekarza miejskiego tego miasta), zlokalizowana przy ul. Warszawskiej 31 w Katowicach, w dzielnicy Śródmieście.
Katowice, Warszawska 42
Willa Juliusa Hasse − dawna willa mieszkalna przy ul. Warszawskiej 42 w Katowicach, w dzielnicy Śródmieście.
Katowice, Wojewódzka 50
Dom Ferdmanna w Katowicach − zabytkowy budynek przy ulicy Wojewódzkiej 50 w śródmieściu Katowic, wzniesiony na początku XX wieku.
Katowice, Francuska 12
Dom Oświatowy - Biblioteka Śląska − budynek w Katowicach, położony w centrum miasta przy ul. Francuskiej 12. Jeden z przykładów architektury modernistycznej na Górnym Śląsku. Jego projektantami byli architekci Stanisław Tabeński i J. Rybicki. Budynek zaprojektowano w 1928 r.
Katowice, Wojewódzka 33
Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach – najstarsza wyższa uczelnia działająca na Górnym Śląsku.
Katowice, Wojewódzka 29
Kamienica przy ul. Wojewódzkiej 29 w Katowicach − zabytkowy budynek przy ulicy Wojewódzkiej 29, na rogu z ul. ks. Józefa Szafranka, w śródmieściu Katowic, wzniesiony na początku XX wieku.
Katowice, Księdza Józefa Szafranka 9
Muzeum Historii Katowic jest instytucją muzealną zajmującą się sztuką, historią i rozwojem Katowic, w ramach których gromadzone są zbiory historyczne: pocztówki, fotografie, dokumenty oraz sztuka mniej i bardziej znanych artystów, których twórczość przeplata się z historią Katowic.
Ulica Bankowa w Katowicach − jedna z ulic w katowickiej dzielnicy Śródmieście. Ulica rozpoczyna swój bieg od skrzyżowania z ulicą Uniwersytecką. Biegnie około 360 metrów, krzyżując się z ul. profesora Augusta Chełkowskiego i ulicą Stanisława Moniuszki, do ulicy Warszawskiej.
Katowice, Wojewódzka 42
Telefon: +48 32 251 07 36
Willa Gerdesa w Katowicach − zabytkowy budynek przy ulicy Wojewódzkiej 42 w śródmieściu Katowic, wzniesiony pod koniec XIX wieku.

Strony