Koło - Religia

Koło, Klasztorna 1
Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i klasztor bernardynów w Kole – późnogotycki i późnobarokowy kompleks z XV i XVIII wieku. Powstał z fundacji księżnej Anny Sochaczewskiej. Od XV wieku do 1716 r.
Koło, Klasztorna 1
Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i klasztor bernardynów w Kole – późnogotycki i późnobarokowy kompleks z XV i XVIII wieku. Powstał z fundacji księżnej Anny Sochaczewskiej. Od XV wieku do 1716 r.
Koło, Kościelna 18
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole – świątynia rzymskokatolicka mieszcząca się na terenie osiedla Stare Miasto. Najstarszy kościół w mieście, wybudowany w stylu gotyckim na przełomie XIV i XV wieku. Z racji wieku oraz znaczenia nazywany kościołem farnym.
Koło, Sienkiewicza 5
Kościół Opatrzności Bożej w Kole – jedyna kolska świątynia wyznania ewangelicko-augsburskiego. Wybudowany został w latach 80. XIX wieku z inicjatywy ks. Ludwika Teichmanna. Ulokowany jest na osiedlu Przedmieście Warszawskie, w pobliżu Mostu Warszawskiego.
Koło, Józefa Poniatowskiego 11
Cmentarz rzymskokatolicki w Kole – największa nekropolia miasta. Swoją historią sięga drugiej połowy XIX wieku. Na cmentarzu znajduje się neogotycka kaplica Przemienienia Pańskiego. Położony jest na terenie osiedla Przedmieście Kaliskie.
Koło, Poległych
Cmentarz wojenny w Kole – jedna z czterech kolskich nekropolii. Położony jest na terenie osiedla Przemieście Warszawskie, w rejonie największych walk o wyzwolenie miasta w 1945 r. Pochowani są tam głównie żołnierze radzieccy.
Koło, Juliusza Słowackiego
Cmentarz żydowski w Kole – niezachowany do naszych czasów, z tradycją sięgającą kilku wieków wstecz. Znajdował się między ulicą 3 Maja a rzeką Wartą, na terenie osiedla Płaszczyzna. Teraz to teren ogrodzony – z tyłu Miejskiego Domu Kultury, aż do ulicy Słowackiego i Placu Narutowicza.
Koło, Marii Konopnickiej 42
Parafia św. Bogumiła w Kole – rzymskokatolicka parafia położona w północno-wschodniej części miasta Koła. Administracyjnie należy do dekanatu kolskiego I (diecezja włocławska). Parafia liczy 3862 wiernych. Uroczystości odpustowe odbywają się 10 czerwca.
Koło, Blizna 40
Kościół Matki Bożej Częstochowskiej w Kole - jedna z czterech kolskich świątyń katolickich. Wybudowany został w latach 80. XX wieku z inicjatywy ks. Serafina Opałko. Ulokowany jest na osiedlu Przedmieście Warszawskie, na terenie dawnej wsi Blizna.
Koło, Marii Konopnickiej 42
Kaplica Przemienienia Pańskiego w Kole - neogotycka świątynia położona na cmentarzu rzymskokatolickim. Wybudowana została na początku XX wieku. Znajduje się na terenie osiedla Przedmieście Kaliskie. 7 maja 1991 r. została wpisana do rejestru zabytków.