Katowice - Technika

Katowice, Księdza Biskupa Herberta Bednorza 2a-6
Browar Mokrskich w Szopienicach − zabytkowy browar, znajdujący się w Szopienicach przy ul. ks. bpa Herberta Bednorza 2a−6, założony w 1880 roku przez Petera Mokrskiego.
Wieża ciśnień w Giszowcu znajduje się przy skrzyżowaniu ul. Górniczego Stanu i ul. Pszczyńskiej w Katowicach.
Katowice Murcki − nieczynny przystanek kolejowy w Katowicach, w województwie śląskim, w Polsce. Przystanek powstał w 1852 roku, 18 lat później wybudowano dworzec. Stacja jest nieczynna, obsługiwała ruch lokalny Katowice Ligota - Tychy.
Wieża wodna przy ul. Janusza Korczaka w Katowicach − wieża ciśnień, zlokalizowana przy ul. Janusza Korczaka w katowickiej dzielnicy Szopienice-Burowiec, w sąsiedztwie kolonii Borki.
Stary dworzec kolejowy w Katowicach − budynek dworca kolejowego w Katowicach wybudowany został na początku XX wieku przy ulicy Dworcowej. Przez dziesięciolecia był najważniejszym obiektem kolejowym Górnego Śląska.
Kolejowa wieża ciśnień w Katowicach − dawna wieża ciśnień znajdująca się terenie głównego dworca kolejowego w katowickiej dzielnicy Śródmieście, przy wschodnim krańcu peronu drugiego.
Katowice, Chorzowska
Gottwald – kopalnia węgla kamiennego znajdująca się w Katowicach, dzielnicy Dąb, w okolicach dzisiejszych ul. Chorzowskiej i ul. Jana Nepomucena Stęślickiego. Obecnie kopalnia nie istnieje.