Jezioro Raduńskie Górne - Atrakcje

0
Jezioro Raduńskie Górne (kszb. Jezoro Reduńsczé Górné) – jezioro rynnowe na Pojezierzu Kaszubskim w powiecie kartuskim (województwo pomorskie). Jezioro znajduje się w najatrakcyjniejszej krajobrazowo części Kaszubskiego Parku Krajobrazowego zwanej Szwajcarią Kaszubską.
Żuromino (kaszb. Jezoro Żëromińsczé) – jezioro wytopiskowe w Polsce położone w województwie pomorskim, w powiecie kartuskim, w gminie Stężyca na obszarze Pojezierza Kaszubskiego, na północ od Żuromina na skraju Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Ogólna powierzchnia: 10,19 ha
Boruckie Jezioro (kasz. Jezoro Bòrëcczé) – jezioro w woj. pomorskim, w pow. kartuskim, w gminie Stężyca, leżące na terenie Pojezierza Kaszubskiego. Jest to jezioro wytopiskowe położone przy drodze wojewódzkiej nr 228, na zachód od Bramy Kaszubskiej na skraju Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.
Stężyca, Jana III Sobieskiego 14
Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Stężycy - duża wiejska parafia i jedna z najstarszych parafii w tej części Kaszub. Obejmowała niegdyś znaczny obszar: od Parchowa, Brodnicę Górną aż do Szymbarku.