Gryfice - Atrakcje

Strony

Gryfice, Niepodległości
Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gryficach (kościół Mariacki) (niem. St. Marienkirche) – kościół farny, jeden z obiektów sakralnych w mieście, zbudowany w okresie od przełomu XIII/XIV do końca XV w.
Gryfice, Nowy Świat 17
Cerkiew pod wezwaniem Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Gryficach – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Szczecin diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Świątynia znajduje się przy ulicy Nowy Świat 17.
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gryficach – jeden z dwóch rzymskokatolickich kościołów parafialnych w Gryficach, w województwie zachodniopomorskim. Należy do dekanatu Gryfice archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.
Mury obronne w Gryficach (niem. Verteidigungsmauern) – linia obwarowań miasta, zbudowana w XIV w.
Gryfice, Broniszewska
Kaplica św. Jerzego w Gryficach (niem. St. Georgskapelle) – jeden z obiektów sakralnych miasta, zbudowany w XV w.
Gryfice, Wysoka Brama 2
Brama Wysoka w Gryficach (niem. Hohes Tor) – jeden z elementów fortyfikacji miasta, zbudowany w XV w.
Gryfice, Kamienna Brama 1/2
Brama Kamienna w Gryficach (niem. Steintor) – jeden z najstarszych elementów fortyfikacji miasta, zbudowany w XIV w.
Gryfice, Nadbrzeżna
Wieża Prochowa w Gryficach (niem. Pulverturm) – jedna z trzech wież, systemu fortyfikacyjnego miasta, zbudowana na przełomie XIV/XV w.
Synagoga w Gryficach – dawna i nieistniejąca już bożnica w Greifenbergu (dziś: Gryfice).
Lubieszewska Góra (t. Lubieszowska Góra) – wzniesienie na Równinie Gryfickiej o wysokości 46,8 m n.p.m., położone w woj. zachodniopomorskim, we wschodniej części miasta Gryfice.
Gryfice Wąskotorowe – stacja kolejowa Gryfickiej Kolei Wąskotorowej w Gryficach.
Plac Zwycięstwa w Gryficach – plac w centrum Gryfic, spełniający funkcję przestrzeni publicznej. Plac Zwycięstwa stanowi centralną część układu Starego Miasta. Do sierpnia 2010 r. plac Zwycięstwa wyznaczał prostokątny rynek (84 x 80 m).

Strony