Gmina Wołów - Atrakcje

Strony

Opactwo cystersów w Lubiążu – cysterski zespół klasztorny w Lubiążu, jeden z największych zabytków tej klasy w Europie, będący jednocześnie największym opactwem cysterskim na świecie. Opactwo to nazywane jest arcydziełem śląskiego baroku.
Wołów, pl. Piastowski 2
Zamek w Wołowie - zamek piastowski w Wołowie na Dolnym Śląsku.
Ratusz w Wołowie – wołowski ratusz powstał w 1692, później przebudowany w 1723, 1781 i na początku XX wieku. Spalony w 1945, odbudowany w latach 1958-1962. Mieści się pośrodku Rynku.
Wołów, Piłsudskiego 23
Pałac w Wołowie – wybudowany w drugiej połowie XVIII w. w Wołowie.
Cerkiew pod wezwaniem św. Dymitra w Starym Wołowie – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Wrocław diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Pałac w Lubiążu – wybudowany w 1699 w Lubiążu.
Wołów, Hugo Kołłątaja 2
Kościół parafialny pw. św. Karola Boromeusza w Wołowie.
Pałac w Starym Wołowie – wybudowany w XVIII w. w Starym Wołowie.
Wołów, Księdza Franciszka Bosaka 21
Kościół parafialny pw. św. Wawrzyńca w Wołowie.
Wołów, Piłsudskiego
Cerkiew Opieki Najświętszej Maryi Panny w Wołowie – cerkiew greckokatolicka w Wołowie, w województwie dolnośląskim mieści się w dawnej kaplicy cmentarnej pw. św. Krzyża z 1678 r. , przebudowanej i powiększonej na początku XX w. Znajduje przy ulicy Józefa Piłsudskiego.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Lubiążu — nieczynna świątynia, perła sztuki barokowej i mauzoleum Piastów śląskich w kompleksie opactwa cysterskiego w Lubiążu, w gminie Wołów na Dolnym Śląsku.
Kościół filialny p.w. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Mojęcicach, należy do parafii w Stobnie.
Rezerwat przyrody Odrzysko – florystyczny rezerwat przyrody w południowo-zachodniej Polsce na Nizinie Śląskiej, w woj. dolnośląskim, gmina Wołów.
Rezerwat przyrody Uroczysko Wrzosy – ścisły rezerwat przyrody, w południowo-zachodniej Polsce na Nizinie Śląskiej w woj. dolnośląskim, gmina Wołów.

Strony