Gmina Sieniawa - Atrakcje

Sieniawa, Tadeusza Kościuszki 32
Pałac w Sieniawie – zbudowany przez hetmana wielkiego koronnego Adama Mikołaja Sieniawskiego na początku XVIII w. Dzisiejszy wygląd uzyskał podczas przebudowy z lat 1881-1883 dokonanej przez Czartoryskich.
Sieniawa, Mikołaja Kopernika 6
Kościół parafialny Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, dawny dominikański (1719-1751). Wystawiony wg projektu Giovanni Spazzio, zniszczony w pocz. XX w., odbudowany w latach 1922-1927. Pod kościołem znajduje się krypta grobowa książąt Czartoryskich, jest tam pochowany m.in.
Cerkiew Zaśnięcia NMP w Rudce – drewniana cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Rudce koło Przeworska.
Cmentarz żydowski w Sieniawie – został założony w II połowie XVII wieku i zajmuje powierzchnię 0,9 ha na której zachowało się około siedmiuset nagrobków z napisami w języku hebrajskim spośród których najstarszy pochodzi z 1686 roku.
Sieniawa, Władysława Sikorskiego 9
Cerkiew Wniebowstąpienia Pańskiego w Sieniawie – świątynia jest dawnom cerkwiom parafialnom pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela, murowaną z 1753 roku (w latach 1788–1947 pełnił funkcję cerkwi greckokatolickiej pw. św. Jana Chrzciciela), obecnie jest tam dom przedpogrzebowy.
Cerkiew św. Mikołaja w Leżachowie – drewniana parafialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Leżachowie. Cerkiew zbudowana została w 1796, po pożarze starszej, drewnianej cerkwi. Parafia należała do dekanatu jarosławskiego, po I wojnie światowej do dekanatu sieniawskiego.
Cerkiew Najświętszego Serca Jezusa w Dobrej – murowana parafialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Dobrej.
Sieniawa, Mikołaja Kopernika 6
Sieniawa, Józefa Poniatowskiego 2