Gmina Police - Religia

Police, Mazurska 1
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Policach – to współczesny kościół Mariacki Polic zlokalizowany przy ulicy Wojska Polskiego (Parafia rzymskokatolicka Niepokalanego Poczęcia NMP przy ulicy Mazurskiej 1).
Kościół Najświętszej Marii Panny w Niekłończycy - świątynia należąca do Parafii rzymskokatolickiej pw. Podwyższenia Świętego Krzyża w Trzebieży (Gmina Police) jest kościołem filarnym w Niekłończycy.
Kościół Podwyższenia Świętego Krzyża w Trzebieży – świątynia należąca do Parafii rzymskokatolickiej pw. Podwyższenia Świętego Krzyża w Trzebieży (ul. Rybacka, Gmina Police) jest kościołem parafialnym.
Kościół św. Kazimierza Królewicza w Policach – jest najmłodszym kościołem miasta Police. Znajduje się na Osiedlu Anny Jagiellonki przy ulicy Kard. Stefana Wyszyńskiego 2F. Parafia pw. Świętego Kazimierza Królewicza jest najludniejszą w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.
Kościół Wniebowzięcia NMP w Przęsocinie - świątynia należąca do parafii rzymskokatolickiej pw. św. Siostry Faustyny Kowalskiej Szczecin Bukowo, jest kościołem filialnym w Przęsocinie (ul. Kościelna).
Kościół św. Pawła w Tatyni - świątynia należąca do parafii rzymskokatolickiej pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Policach-Jasienicy, jest kościołem filalnym w Tatyni.
Police, pl. Chrobrego 2
Kaplica gotycka na pl. Bolesława Chrobrego w Policach – pozostałość po XIII/XIV-wiecznym kościele Najświętszej Marii Panny istniejącym tu do końca XIX wieku, a następnie rozebranym. Jest zwana również "małym kościółkiem".
Police, Kościelna
Kościół pw. św. św. Apostołów Piotra i Pawła w Policach-Jasienicy - jest najstarszym z trzech użytkowanych obecnie kościołów w mieście. Znajduje się przy ul. Kościelnej 4. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych – województwo zachodniopomorskie (pol.). 30 września 2014. .
Police, Jasienica
Klasztor augustianów w Policach-Jasienicy (Ruiny klasztoru augustianów w Policach-Jasienicy) – pozostałość po średniowiecznym klasztorze augustianów założonym w XIV wieku nad brzegiem rzeki Gunicy. Obok zabudowań klasztornych do dziś znajduje się kościół pw. św. św. Apostołów Piotra i Pawła.