Gmina Nurzec-Stacja - Atrakcje

Grabarka – góra położona obok wsi o tej samej nazwie w województwie podlaskim, powiecie siemiatyckim, w gminie Nurzec-Stacja. Jest najważniejszym miejscem kultu religijnego dla wyznawców prawosławia w Polsce.
Parafia Świętych Marty i Marii w Grabarce – przyklasztorna parafia prawosławna w dekanacie Siemiatycze diecezji warszawsko-bielskiej. Na terenie parafii funkcjonują 3 cerkwie: cerkiew Przemienienia Pańskiego w Grabarce – parafialna i jednocześnie główna klasztorna
Cerkiew pod wezwaniem Świętych Kosmy i Damiana w Anusinie – prawosławna cerkiew parafii w Telatyczach. Świątynia należy do dekanatu Siemiatycze diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Cerkiew pod wezwaniem Ścięcia Głowy św. Jana Chrzciciela w Telatyczach – prawosławna cerkiew cmentarna. Należy do parafii Świętych Kosmy i Damiana w Telatyczach, w dekanacie Siemiatycze diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Kaplica pod wezwaniem Świętych Wiery, Nadziei, Luby i Matki Ich Zofii w Żerczycach – prawosławna kaplica cmentarna. Należy do parafii św. Dymitra w Żerczycach, w dekanacie Siemiatycze diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Cerkiew św. Dymitra – prawosławna cerkiew w Żerczycach. Należy do parafii pod tym samym wezwaniem, która z kolei funkcjonuje w strukturach dekanatu Siemiatycze diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Nurzec – stacja kolejowa w Nurcu-Stacji, w województwie podlaskim, w Polsce.
Wieża ciśnień w Nurcu-Stacji – wieża wodna znajdująca się w Nurcu-Stacji w powiecie siemiatyckim przy stacji kolejowej, wybudowana na przełomie XIX i XX wieku, obecnie nieużytkowana. Od 2003 roku obiekt figuruje w Rejestrze Zabytków.
Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Nurcu-Stacji – rzymskokatolicka parafia należąca do dekanatu siemiatyckiego. Erygowana 3 grudnia 1945.