Gmina Nakło nad Notecią

0

Gmina Nakło nad Notecią - gmina miejsko-wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie nakielskm.

Warto zobaczyć

Rezerwat przyrody Hedera – rezerwat florystyczny o powierzchni 16,9 ha, położony w województwie kujawsko-pomorskim, powiecie nakielskim, gminie Nakło.
Kościół św. Wawrzyńca – kościół parafialny, znajdujący się przy ul. Kościelnej 6 w Nakle nad Notecią.
Nakło nad Notecią, Księdza Piotra Skargi 6
Kościół Świętego Stanisława w Nakle nad Notecią - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Nakło nad Notecią. Mieści się przy ulicy Księdza Piotra Skargi.
Śluza Józefinki – śluza na Kanale Bydgoskim. Stanowi jedną z budowli hydrotechnicznych Kanału Bydgoskiego, zarządzaną przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Jest to śluza nr 7 drogi wodnej Wisła-Odra, która jest elementem międzynarodowej drogi wodnej E-70.
Śluza Nakło Wschód – śluza na Kanale Bydgoskim. Stanowi jedną z budowli hydrotechnicznych Kanału Bydgoskiego, zarządzaną przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Jest to śluza nr 7 drogi wodnej Wisła-Odra, która jest elementem międzynarodowej drogi wodnej E-70.
Rezerwat przyrody Las Minikowski – rezerwat leśny o powierzchni 47,6 ha, położony w województwie kujawsko-pomorskim, powiecie nakielskim, gminie Nakło.
Parafia NMP Królowej Polski w Nakle nad Notecią – parafia rzymskokatolicka należąca do diecezji bydgoskiej. Powołana 1 lipca 1996 roku. Od 1996 roku funkcję proboszcza pełni ks. Andrzej Rumocki. Parafia liczy 4200 wiernych.