Gmina Milówka - Religia

Milówka, Plac Wolności 9
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Milówce – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Milówce. Należy do dekanatu Milówka diecezji bielsko-żywieckiej. Erygowana w 1628.
Kamesznica, Wspólna 200
Parafia Najświętszego Imienia Maryi w Kamesznicy – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Kamesznicy. Należy do dekanatu Milówka diecezji bielsko-żywieckiej. Na terenie parafii znajduje się zabytkowa kaplica pw. Matki Bożej Szkaplerznej.
Kościół Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Lalikach – drewniany kościół filialny parafii Zesłania Ducha Świętego w Lalikach w przysiółku Pochodzita, na wysokim wzniesieniu. Wybudowany w 1947, rozbudowany w 1965.
Milówka, Grunwaldzka
Synagoga w Milówce – nieistniejąca synagoga znajdująca się w Milówce przy obecnej ulicy Grunwaldzkiej, w pobliżu mostu na Sole. Synagoga została zbudowana w 1882 roku. Podczas II wojny światowej Niemcy zburzyli synagogę. Po zakończeniu wojny budynku synagogi nie odbudowano.
Cmentarz żydowski w Milówce – powstał około 1891 r. (najstarszy zachowany nagrobek pochodzi z 1892 r. i stoi na grobie Sary Brechner), zajmuje powierzchnię 0,5 ha. Inskrypcje zawierają napisy w językach hebrajskim, jidysz, niemieckim i polskim.