Gmina Lubin

0

Gmina Lubin - gmina miejsko-wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie lubińskm.

Warto zobaczyć

Pałac w Szklarach Górnych – barokowy pałac w Szklarach Górnych w Polsce w województwie dolnośląskim, w powiecie lubińskim, w gminie Lubin.
Pałac w Chróstniku – został zbudowany w miejscu istniejącego tam w XIV wieku zamku. Wybudowali go ówcześni właściciele – rodzina Brzuchaczy. Zamek został przebudowany w latach 1723-1728 według projektu architekta Martina Frantza.
Pałac w Siedlcach – ruiny barokowego pałacu w Siedlcach w Polsce w województwie dolnośląskim, w powiecie lubińskim, w gminie Lubin.
Pałac w Miroszowicach – wybudowany pod koniec XIX w. w Miroszowicach.
Pałac w Krzeczynie Wielkim – wybudowany w XVII w. w Krzeczynie Wielkim.
Pałac w Krzeczynie Małym – wybudowany w 1720 r. w Krzeczynie Małym.
Pałac w Księginicach – wybudowany około 1867 r. w Księginicach.
Cerkiew pod wezwaniem Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Zimnej Wodzie – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Lubin diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Pałac w Składowicach – wybudowany w XVII w. w Składowicach.
Kościół w Siedlcach – gotycko-barokowy kościół w Siedlcach w Polsce w województwie dolnośląskim, w powiecie lubińskim, w gminie Lubin. Kościół położony jest we wsi Siedlce w południowo-zachodniej Polsce w północno-wschodniej części Wysoczyzny Lubińskiej, około 7 km na wschód od Lubina.