Gmina Lubawka - Atrakcje

Strony

Kościół pw. św. Anny w Lubawce – świątynia katolicka, jeden z trzech czynnych kościołów na terenie Lubawki.
Lubawka, Ulanowice, 22
Pałac w Lubawce – wybudowany w 1687 r. w Ulanowicach (Lubawka).
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lubawce – rzymskokatolicki kościół parafialny pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lubawce.
Lubawka, Aleja Wojska Polskiego 12
Parafia Wszystkich Świętych w Miszkowicach – znajduje się w dekanacie kamiennogórskim zachodnim w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. mgr Wiesław Florczuk. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 1 stycznia 1303.
Ratusz w Lubawce – został wzniesiony w latach 1723-1725 w stylu klasycystycznym, w kolejnych latach został zniszczony w pożarze, a następnie odbudowany. Obecnie jest jest siedzibą władz miejskich Lubawki.
Lubawka, Podlesie 1A
Parafia Matki Bożej Wniebowziętej w Lubawce – parafia Kościoła Polskokatolickiego w RP, położona w dekanacie dolnośląskim diecezji wrocławskiej. Msze św. nie są już celebrowane w kościele, ze względu na brak wiernych.
Złota Góra (niem. Goldberg, Gold Berg) - szczyt o wysokości ok. 576 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Stołowych, w paśmie Zaworów.
Róg (niem. Strittberg, Streit-Berg) - szczyt o wysokości 715 m n.p.m., w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Stołowych, w paśmie Zaworów. Góra położona jest około 2,2 km na północny wschód od granic miejscowości Chełmsko Śląskie.
Pustelnia (niem. Einsiedelberg) – szczyt w środkowej części Gór Kruczych o wysokości 683 m n.p.m., który stanowi najwyższą kulminację w tej części Gór Kruczych. Wznosi się na zachodniej krawędzi Gór Kruczych, stromo opadając do doliny Bobru pomiędzy Lubawką a Błażkową.
Schronisko PTTK "Srebrny Potok" w Jarkowicach – obiekt noclegowy (schronisko turystyczne), położony w dolinie Białego Strumienia (Białej Wody) ponad wsią Jarkowice, na wschodnich zboczach karkonoskiego Grzbietu Lasockiego.
Pałac w Miszkowicach – wybudowany w drugiej połowie XVIII w. w Miszkowicach.

Strony