Gmina Lipnica Murowana - Atrakcje

Kościół św. Leonarda – drewniany kościół cmentarny, usytuowany w miejscowości Lipnica Dolna w powiecie bocheńskim. Wpisany, wraz z innymi drewnianymi kościołami południowej Małopolski i Podkarpacia, na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Kamienie Brodzińskiego – pomnik przyrody, a w projekcie rezerwat przyrody.
Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Rajbrocie – parafia rzymskokatolicka położona w powiecie bocheńskim, województwie małopolskim, Polska.
Cmentarz wojenny nr 300 – Rajbrot-Kobyła – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się na północnym stoku Kobyły. Administracyjnie jest to w miejscowości Rajbrot w gminie Lipnica Murowana w powiecie bocheńskim w województwie małopolskim.
Kobyła lub Kobyla Góra – góra w Beskidzie Wyspowym, przy jego północnej granicy z Pogórzem Wiśnickim. Mapa Geoportalu podaje jej wysokość 605 m, mapa Compass 603 m, przewodnik Beskidy Krygowskiego 613 m.
Cmentarz wojenny nr 303 – Rajbrot – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się na wzgórzu Paprotna na Pogórzu Wiśnickim. Administracyjnie jest to w miejscowości Rajbrot w gminie Lipnica Murowana w powiecie bocheńskim w województwie małopolskim.
Rogozowa (531 m n.p.m.) – najwyższe wzniesienie na Pogórzu Wiśnickim. Niektóre mapy podają wysokość 536 m.
Dwór Ledóchowskich – murowany budynek z I poł. XIX w. w zachodniej części Lipnicy Dolnej w powiecie bocheńskim w województwie małopolskim, który przez ponad 60 lat (do II wojny światowej) pozostawał w rękach rodziny Ledóchowskich. Przez kilka lat mieszkały tu m.in.
Paprotna (441 m n.p.m.) – wzgórze na Pogórzu Wiśnickim w województwie małopolskim, na północny zachód od Rajbrotu. Znajduje się na obszarze Wiśnicko-Lipnickiego Parku Krajobrazowego.
Mulowiec – polana pod szczytem Kobyły (605 m) w Beskidzie Wyspowym. Znajduje się na południowych stokach grzbietu łączącego Kobyłę (zwaną też Kobylą Górą) z Kopcem (585 m). Administracyjnie należy do miejscowości Kamionka Mała w powiecie limanowskim (przysiółek Rosochatka).
Dominiczna Góra (468 m n.p.m.) – częściowo zalesione wzniesienie na Pogórzu Wiśnickim, górujące od płn. wschodu nad Rajbrotem. Stanowi boczne, biegnące równoleżnikowo ramię Rogozowej (531 m n.p.m.), od której oddzielone jest głęboką przełęczą (398 m n.p.m.).
Kościół św. Szymona z Lipnicy – kościół wotywny w Lipnicy Murowanej, wzniesiony na miejscu domu, w którym urodził się późniejszy św. Szymon z Lipnicy.
Kościół św. Andrzeja Apostoła – kościół parafialny w Lipnicy Murowanej, najstarszy i największy z lipnickich kościołów. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych - województwo małopolskie (pol.). 30 września 2014. .
Cmentarz wojenny nr 299 – Lipnica Murowana – cmentarz z I wojny światowej znajdujący się w miejscowości Lipnica Dolna w województwie małopolskim, w powiecie bocheńskim, w gminie Lipnica Murowana.