Gmina Korczyna

0

Gmina Korczyna - gmina wiejska w województwie podkarpackim, w powiecie krośnieńskm.

Warto zobaczyć

Korczyna, Biskupa Pelczara 11
Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Korczynie - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji przemyskiej w dekanacie Krosno II. Erygowana w 1506. Jest prowadzona przez księży archidiecezjalnych. Koścół parafialny mieści się przy ulicy Biskupa Sebastiana Pelczara.
Kombornia, 1
Telefon: +48 13 435 42 89
Prządki - rezerwat przyrody nieożywionej położony między miejscowościami Korczyna i Czarnorzeki w gminie Korczyna w województwie podkarpackim. numer wg rejestru wojewódzkiego - 9 powierzchnia wg aktu powołującego - 13,62 ha dokument powołujący - M.P. 1957.18.143 rodzaj rezerwatu - geologiczny
Sucha Góra (585 m n.p.m.) – wzniesienie na Pogórzu Dynowskim, na północ od Krosna. Na szczycie znajduje się wieża radiowo-telewizyjna RTCN Sucha Góra.
Dąb Poganin – ponad 650-letni pomnik przyrody znajdujący się w Węglówce, w województwie podkarpackim. Drugi co do wielkości dąb na Podkarpaciu po dębie w Januszkowicach. Dąb Poganin jest także 11 największym dębem w Polsce według Rejestru Polskich Pomników Przyrody oraz jednym z najstarszych.