Gmina Kazimierz Biskupi - Atrakcje

Parafia Świętego Jakuba Apostoła w Dobrosołowie jest jedną z 6 parafii leżącą w granicach dekanatu kleczewskiego. Erygowana w 1540 roku.
Kościół Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny – zabytkowy kościół rzymskokatolicki wraz z eremem oo. Kamedułów w Bieniszewie. Klasztor znajduje się na Sowiej Górze w Puszczy Bieniszewskiej w powiecie konińskim na południe od siedziby gminy – Kazimierza Biskupiego.
Kościół Świętego Marcina w Kazimierzu Biskupim – rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Kazimierz Biskupi. Mieści się przy ulicy Kościelnej.
Kościół Świętego Izaaka w Kazimierzu Biskupim – rzymskokatolicki kościół znajdujący się na cmentarzu grzebalnym we wsi Kazimierz Biskupi, w województwie wielkopolskim.
Rezerwat przyrody Mielno - leśny rezerwat przyrody położony w gminie Kazimierz Biskupi, powiecie konińskim (województwo wielkopolskie). Znajduje się na terenie Puszczy Bieniszewskiej i obejmuje on jezioro Mielno wraz z otaczającym je lasem i łąkami.
Zespół klasztorny pobernardyński w Kazimierzu Biskupim – dawny klasztor i kościół Bernardynów, należący obecnie do Misjonarzy Świętej Rodziny. Mieści się we wsi Kazimierz Biskupi, w województwie wielkopolskim.