Gmina Janowiec Wielkopolski - Atrakcje

Jezioro Kołdrąbskie - jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie żnińskim, w gminie Janowiec Wielkopolski, leżące na terenie Pojezierza Gnieźnieńskiego. Jezioro otoczone obszarami rolniczymi. Nad jeziorem znajduje się miejscowość Kołdrąb, od której pochodzi nazwa jeziora.
Jezioro Tonowskie - jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w pow. żnińskim, w gminie Janowiec Wielkopolski, leżące na terenie Pojezierza Gnieźnieńskiego. Południowe brzegi jeziora stanowią granicę gminy Janowiec Wielkopolski z gminą Rogowo. Jest to jezioro rynnowe zasilane rzeką Wełną.
Kościół Świętego Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Janowiec Wielkopolski, w powiecie żnińskim, w województwie kujawsko-pomorskim.
Parafia Świętego Jana Chrzciciela w Kołdrąbiu jest jedną z 7 parafii leżącą w granicach dekanatu rogowskiego. Kościół parafialny zbudowany w latach 1891-1893 w stylu neogotyckim. Mieści się pod numerem 3.
Parafia Świętej Małgorzaty w Juncewie – jedna z 9 parafii leżąca w granicach dekanatu damasławskiego. Erygowana w 1885 roku.
Parafia Świętej Trójcy w Świątkowie jest jedną z 9 parafii leżącą w granicach dekanatu damasławskiego. Erygowana w XV wieku.
Parafia św. Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim jest jedną z 7 parafii leżącą w granicach dekanatu rogowskiego. Kościół parafialny zbudowany w 1840 roku w stylu późńoklasycystycznym, rozbudowany w latach 1922-1924 o transept, wieżę i apsydę. Mieści się przy Placu Wolności.
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żernikach - kościół parafialny rzymskokatolickiej parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żernikach, w województwie kujawsko-pomorskim.
Niedźwiady - niewielkie jezioro znajdujące się w Polsce na południowy zachód od wsi Niedźwiady w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie żnińskim, w gminie Rogowo. Jezioro otoczone obszarami rolniczymi, niedaleko znajduje się niewielki las.
Łopienno Północne - jezioro rynnowe w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Mieleszyn, na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Przez akwen przepływa strumień Sierzawa, dopływ Małej Wełny. Brzegi jeziora zajmują łąki.