Gmina Gniew - Atrakcje

Strony

Gniew, Zamkowa 3
Zamek w Gniewie – zamek zbudowany przez Zakon krzyżacki na planie czworoboku po 1290 roku i rozbudowany w XIV i XV wieku, następnie od połowy XV do 1772 roku siedziba polskich starostów.
Kościół Narodzenia NMP – katolicki kościół parafialny zlokalizowany w Piasecznie (powiat tczewski).
Gniew, Księdza Kursikowskiego 1
Kościół św. Mikołaja w Gniewie – gotycki kościół rzymskokatolicki zbudowany przez Krzyżaków w XIV wieku.
Gniew, Plac Grunwaldzki
Ratusz w Gniewie – zabytkowy ratusz w Gniewie, w województwie pomorskim. Usytuowany jest w centralnej części rynku. Jest obecnie siedzibą Urzędu Miasta i Gminy. Budowla została wybudowana na przełomie XIV i XV wieku w stylu gotyckim, następnie przebudowana w XX wieku.
Pieniążkowo - jezioro położone na Kociewiu na południowym skraju Pojezierza Starogardzkiego (gmina Gniew, powiat tczewski, województwo pomorskie) na północ od Pieniążkowa przy drodze krajowej nr 91. Powierzchnia całkowita: 26,2 ha.
Opalenie, Jakuba Hutten Czapskiego 49
Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Opaleniu - do parafii należą miejscowości: Dębowy Las, Jaźwiska Wybudowanie, Pólko, Widlice. Tereny te znajdują się w gminie Gniew, w powiecie tczewskim, w województwie pomorskim.
Parafia św. Jana Chrzciciela w Wielkich Walichnowach - do parafii należą miejscowości: Gronowo, Kuchnia, Małe Walichnowy. Tereny te znajdują się w gminie Gniew, w powiecie tczewskim, w województwie pomorskim.
Rezerwat przyrody Opalenie Dolne – florystyczny rezerwat (utworzony w roku 1965, o powierzchni 1,75 ha) na obszarze Kociewia. Ochronie rezerwatu podlegają znajdujące się na obszarze lasu mieszanego stanowiska paprotnika kolczystego. Najbliższą miejscowością jest Kolonia Ostrowicka.
Parafia św. Jana Chrzciciela w Pieniążkowie - do parafii należą miejscowości: Dąbrówka, Dębiny, Duże Wiosło, Kolonia Ostrowicka, Mała Karczma, Małe Wiosło, Ostrowite, Półwieś,, Stary Młyn, Włosienica. Tereny te znajdują się w gminie Gniew, w powiecie tczewski, w województwie pomorskim.
Parafia św. Michała Archanioła w Tymawie - do parafii należą miejscowości: Jaźwiska, Rzym, Potłowo. Tereny te znajdują się w gminie Gniew, w powiecie tczewskim, w województwie pomorskim.
Tymawskie Jezioro – jezioro w Polsce na Kociewiu w powiecie tczewskim (województwo pomorskie) w gminie Gniew. Okolice jeziora stanowią wzgórza nadwiślańskie. Ogólna powierzchnia: 10,5 ha
Rezerwat przyrody Opalenie Górne – florystyczny rezerwat (utworzony w roku 1965, o powierzchni 1,62 ha) na obszarze Kociewia. Ochronie rezerwatu podlegają znajdujące się na obszarze lasu mieszanego stanowiska pluskwicy europejskiej i groszku wielkoprzylistkowego.
Jezioro Rakowieckie – jezioro rynnowe w Polsce położone w województwie pomorskim, w powiecie tczewskim, w gminie Gniew przy drodze krajowej nr 91.
Półwieś - jezioro położone na Kociewiu (gmina Gniew, powiat tczewski, województwo pomorskie) w kierunku południowo-wschodnim od Ostrowitego przy drodze krajowej nr 91 w sąsiedztwie jeziora Pieniążkowo. Powierzchnia całkowita: 38,2 ha.

Strony