Gmina Dębno - Atrakcje

Zamek w Dębnie – późnogotycka budowla wzniesiona w latach 1470-1480 przez kanclerza wielkiego koronnego, kasztelana krakowskiego Jakuba z Dębna.
Kościół pw. św. Małgorzaty Panny i Męczenniczki – gotycki kościół parafialny w Dębnie w powiecie brzeskim, zbudowany na przełomie XV i XVI wieku.
Kaplica grobowa Jastrzębskich – kaplica znajdująca się w pobliżu głównego wejścia na cmentarz parafialny w Dębnie. Powstała w 1906 roku z fundacji Marii Dębińskiej z rodziny Jastrzębskich. Została wzniesiona w stylu neogotyckim według projektu architekta Jana Sas-Zburzyckiego.
Cmentarz wojenny nr 281 - Dębno – cmentarz z I wojny światowej znajdujący się we wsi Dębno w województwie małopolskim, w powiecie brzeskim, w gminie Dębno. Jest jednym z 400 zachodniogalicyjskich cmentarzy wojennych zbudowanych przez Oddział Grobów Wojennych C. i K.
Dąbrowa (potocznie Wilkówka) – częściowo zalesione wzniesienie o wysokości 409 m n.p.m. na Pogórzu Wiśnickim na pograniczu dwóch wsi, Jaworska i Łysej Góry. Wraz z sąsiednimi wzgórzami tworzy wyniosły garb który ciągnie się od doliny rzeki Uszwica na zachodzie do Panieńskiej Góry na wschodzie.
Cmentarz wojenny nr 280 – Porąbka Uszewska – cmentarz z I wojny światowej znajdujący się we wsi Porąbka Uszewska w województwie małopolskim, w powiecie brzeskim, w gminie Dębno. Jest jednym z 400 zachodniogalicyjskich cmentarzy wojennych zbudowanych przez Oddział Grobów Wojennych C. i K.
Cmentarz wojenny nr 271 - Biadoliny – cmentarz z I wojny światowej znajdujący się we wsi Biadoliny Szlacheckie w województwie małopolskim, w powiecie brzeskim, w gminie Dębno. Jest jednym z 400 zachodniogalicyjskich cmentarzy wojennych zbudowanych przez Oddział Grobów Wojennych C. i K.