Fontanna Ryby - Atrakcje

0

Strony

Parafia św. Jerzego w Goczałkowicach-Zdroju – katolicka parafia Goczałkowicach-Zdroju, w dekanacie pszczyńskim. Została reerygowana w 1798 roku.
Rudołtowice, Aleksandra Zawadzkiego 128
Pałac w Rudołtowicach – wybudowany w XVIII w., w miejscowości Rudołtowice.
Ćwiklice, Aleksandra Zawadzkiego 9
Kościół św. Marcina – drewniany barokowy kościół znajdujący się w Ćwiklicach w powiecie pszczyńskim, powstały na przełomie XVI i XVII wieku. Kościół znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego w pętli pszczyńskiej.
Centrum Edukacji Technicznej w Goczałkowicach Zdroju – park edukacyjny położony przy Jeziorze Goczałkowickim przy ul. Jeziornej 87 (przy wejściu na tamę). Wystwa poświęcono jest czterem podstawowym działom, takim jak meteorologia, astronomia, zapora oraz energia odnawialna.
Pszczyna, Męczenników Oświęcimskich 30
Parafia Miłosierdzia Bożego w Pszczynie – katolicka parafia w dekanacie pszczyńskim. Została utworzona 24 czerwca 1997 roku jako parafia tymczasowa. Obecnie trwa budowa nowego kościoła, którą prowadzi ks. Alfred Tatarzyn.
Kopalnia Węgla Kamiennego Silesia – kopalnia węgla kamiennego znajdująca się na terenie Czechowic-Dziedzic. Obszar górniczy obejmuje również tereny miasta Pszczyna oraz gmin Goczałkowice-Zdrój, Bestwina i Miedźna.
Pszczyna, Biskupa Bernarda Bogedaina 24
Pszczyna, Biskupa Bernarda Bogedaina 22
Zbór Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Pszczynie – zbór adwentystyczny w Pszczynie, należący do okręgu zachodniego diecezji południowej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w RP.
Pszczyna, Biskupa Bernarda Bogedaina 19
Parafia pw. Świętej Barbary w Czechowicach-Dziedzicach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Czechowicach-Dziedzicach. Należy do dekanatu Czechowice-Dziedzice diecezji bielsko-żywieckiej. Erygowana w 1982, budynek kościoła parafialnego w pobliżu KWK Silesia poświęcono 4 lipca 1992.
Pszczyna, Biskupa Bernarda Bogedaina 17
Kolejowa wieża ciśnień położona obok dworca, wybudowana w latach 50-tych XX wieku. Obecnie nieużytkowana i stopniowo popada w ruinę. Konstrukcja wieży wodnej wykonana jest z żelbetonu, trzon jest wypełniony cegłą silikatową, a obudowę zbiornika wypełnia zwykłą cegłą.
Pszczyna, Tadeusza Kościuszki 24

Strony