Dolnośląskie - Góry

Anielska Kopa (niem. Engel-koppe, 879 m n.p.m.) – góra w Sudetach Środkowych, na północno-wschodniej krawędzi wierzchowiny Gór Bystrzyckich, pomiędzy Łomnicką Równią a Wójtowską Równią. Zboczem przechodzi Droga Stanisława.
Kapliczne Wzgórze (511 m n.p.m.) – szczyt w Karkonoszach w obrębie Kowarskiego Grzbietu. Wzniesienie znajduje się na północno-wschodnim krańcu Kowarskiego Grzbietu, w Kowarach, w ich południowo-wschodniej części. Od wschodu opływa je Jedlica, a od południa Łomnica.
Józefinka (Josephinenberg, Josefinien-Berg), to niewielkie wzniesienie we Wrocławiu, położone w rejonie osiedla Opatowice. Do wzniesienia prowadzi droga, która przed II wojną światową nosiła nazwę Josephinenweg, a obecnie pozostaje bezimienna.
Wzgórze Kapliczne, zwane też Święte Wzgórze – niewielkie wzniesienie o wysokości około 120 m n.p.m., sztucznie usypane na wrocławskim osiedlu Osobowice, na obrzeżach Lasu Osobowickiego. Jest ono miejscem kultu cudownej figury Matki Bożej Osobowickiej.
Wilczysko (niem. Wolfsberg, 790 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Rudawach Janowickich.
Koło Obserwatora, niem. Wachtberg (340 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, na Obniżeniu Żytawsko-Zgorzeleckim we wschodniej części Kotliny Turoszowskiej.
Góra Krzyżowa, także Kromoła – szczyt o wysokości 354 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce na Przedgórzu Sudeckim na Wzgórzach Strzegomskich. Należy do Korony Sudetów Polskich.
Szaniec Szwedzki (niem. Schwedenschanze) – wzniesienie wydmowe o wysokości bezwzględnej 126 m n.p.m., częściowo sztucznie usypane, znajdujące się w Lesie Osobowickim we Wrocławiu.
Skórnik (niem. Riemannhöhe) - sztuczne utworzone wzniesienie, przy ulicy Koszyckiej, na osiedlu Partynice we Wrocławiu o wysokości bezwzględnej 129 m n.p.m., zachowane w postaci szczątkowej.
Kamienista (niem. Audienz-Berg, 412 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Jeleniej Górze, w północnej części Kotliny Jeleniogórskiej, w północnej części Wzgórz Łomnickich.
Popiel (niem. Popel Berg, 429 m n.p.m.) – dwuwierzchołkowe wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Jeleniej Górze, w środkowej części Kotliny Jeleniogórskiej, we wschodniej części Wzgórz Łomnickich.
Skałki (niem. Küchenberg) – wzniesienie o wysokości 316 m n.p.m., w południowo-zachodniej Polsce, na Pogórzu Kaczawskim, na Pogórzu Zachodniosudeckim (dawniej Sudety Zachodnie).
Wzgórze przy ulicy Ziębickiej, to sztuczne utworzone wzniesienie, położone w południowej części Wrocławia, w rejonie osiedla Tarnogaj, przy ulicy Ziębickiej.
Aksamitowy Kopiec (694 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce w Górach Bystrzyckich, w województwie dolnośląskim. Wzniesienie położone jest w południowej części pasma Gór Bystrzyckich, po północno-zachodniej stronie wsi Kamieńczyk na wschodnim zboczu Kamyka.
Dłużyna (niem. Lange Berg, 465 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Rudawach Janowickich, w obrębie Wzgórz Karpnickich.
Zamkowa (niem. Schloss Berg, 321 m n.p.m.) – niewielkie wzniesienie w zachodniej części Grzbietu Małego Gór Kaczawskich, położone nad Pilchowicami i Jeziorem Pilchowickim. Stanowi zakończenie bocznego ramienia odchodzącego od Czyżyk.
Miłek (niem. Mühlberg) – niewielki masyw z kilkoma wierzchołkami (569, 596, 573 m n.p.m.) w zachodniej części Grzbietu Wschodniego w Górach Kaczawskich, położony nad Wojcieszowem Górnym. Od wschodu łączy się z Osełką i Żeleźniakiem. Jego trzy kulminacje mają odrębne nazwy.