Dawna Loża Masońska - Atrakcje

Strony

Białystok, Kilińskiego 15
Kamienica Jossema – zabytkowa kamienica w Białymstoku. Została wybudowana w 1897 roku. Należała do żydowskiego dentysty Abrama Jossema.
Białystok, Centrum, Kościelna 2
Telefon: +48 85 741 58 90
Zespół Bazyliki Archikatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku – zespół świątynny w Białymstoku, złożony z dwóch połączonych ze sobą budynków kościelnych: starego (z początku XVII wieku) oraz nowego (z początku XX wieku).
Białystok, Kilińskiego 10
Kamienica Rozenblumów w Białymstoku – zabytkowa kamienica w Białymstoku. Została zbudowana na przełomie XIX i XX wieku. Należała do Lejba i Rejzli Rozenblumów. W budynku mieściły się m.in. kawiarnia i księgarnia Od 1993 obiekt widnieje w rejestrze zabytków.
Białystok, Kilińskiego 8
Kamienica Makowskich w Białymstoku – zabytkowa kamienica w Białymstoku, wybudowana w latach 1900-1910. Należała do żydowskiego kupca, Lejba Makowskiego i jego żony, Marii. Współcześnie w budynku mieści się Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury.
Białystok, Centrum, Rynek Kościuszki 5
Klasztor Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego – żeński klasztor rzymskokatolicki w Białymstoku. Późnobarokowy budynek z dwoma portykami wzniesiony w 1769 r. z fundacji Jana Klemensa Branickiego.
Białystok, Centrum, Jana Kilińskiego 6
Pałacyk gościnny Branickich – pałac zbudowany w połowie XVIII wieku (ok. roku 1771) w stylu barokowym, prawdopodobnie według projektu Jana Zygmunta Deybela. Znajduje się przy ul. Kilińskiego 6 w centrum miasta.
Pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego – umieszczony w Białymstoku przy Rynku Kościuszki naprzeciw Cekhauzu, w którym mieści się aktualnie Archiwum Państwowe.
Hotel Ritz – jedna z najbardziej reprezentacyjnych budowli przedwojennego Białegostoku. Mieścił się w samym centrum miasta, na rogu ulic Niemieckiej i Instytuckiej pod numerem 680a (obecnie ul. Kilińskiego i Pałacowa), pomiędzy pałacem Branickich, a pałacykiem gościnnym.
Białystok, Centrum, Adama Mickiewicza 2/2b
Pałac Branickich – zabytkowy pałac w Białymstoku, jedna z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich epoki saskiej na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej w stylu późnobarokowym określany mianem „Wersalu Podlasia”, „Wersalem Północy”, a także „Polskim Wersalem”. Początki pałacu sięgają XVI wieku.
Białystok, Henryka Sienkiewicza 4
Austeria w Białymstoku – barokowa kamienica w Białymstoku. Została wybudowana w 1753 roku. Pierwszymi mieszkańcami kamienicy była rodzina Korbutów, pracująca na dworze Branickich. W XIX wieku właścicielem budynku został Izaak Zabłudowski.
Park Branickich – barokowy park pałacowy w Białymstoku o powierzchni ok. 9,7 ha znajdujący się w obrębie ulic Legionowej i Akademickiej. Stanowi przedłużenie terenów zielonych miasta - parku Planty.
Białystok, Rynek Kościuszki 7

Strony