Cmentarz wojenny nr 222 - Brzostek - Atrakcje

0
Cmentarz wojenny nr 222 w Brzostku – cmentarz wojenny z I wojny światowej. Zaprojektowany przez Gustava Rossmanna. Znajduje się przy ulicy Równie. W grobie masowym pochowano tu 46 żołnierzy austro-węgierskich.
Cmentarz wojenny nr 221 w Kleciach - zabytkowy cmentarz z I wojny światowej. Zaprojektowany przez Gustava Rossmanna. Znajduje się nad Gogołówką. W zbiorowych grobach pochowano tu 31 żołnierzy austro-węgierskich. Tablica inskrypcyjna została uszkodzona.
Brzostek, Słoneczna 1
Kościół Znalezienia Krzyża Świętego – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Brzostek, w województwie podkarpackim. Należy do dekanatu Brzostek diecezji rzeszowskiej.
Cmentarz wojenny nr 225 - Brzostek – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej zaprojektowany przez Gustava Rossmanna, znajdujący się w mieście Brzostek w gminie Brzostek.
Cmentarz wojenny nr 224 - Brzostek – cmentarz z I wojny światowej zaprojektowany przez Gustava Rossmanna, w formie pojedynczej mogiły zbiorowej znajdujący się w mieście Brzostek w gminie Brzostek.
Cmentarz wojenny nr 223 - Brzostek – cmentarz z I wojny światowej zaprojektowany przez Gustava Rossmanna, w formie pojedynczej mogiły zbiorowej znajdujący się w mieście Brzostek w gminie Brzostek.
Brzostek, Królowej Jadwigi
Synagoga w Brzostku – synagoga znajdująca się w Brzostku, przy ulicy Królowej Jadwigi.
Cmentarz wojenny nr 220 w Kleciu – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej.
Cmentarz żydowski w Brzostku – kirkut mieścił się na północ od miasta. Powstał zapewne w połowie XIX wieku. Ma powierzchnię 0,8 ha. Przed 1939 kirkut był ogrodzony drewnianym płotem, z bramą od strony południowej. Podczas okupacji na cmentarzu hitlerowcy dokonywali egzekucji Żydów brzosteckich.
Cmentarz wojenny nr 229 - Skurowa − cmentarz wojenny z I wojny światowej. Cmentarz znajduje się w północnej części miejscowości Błażkowa, jednak w ewidencji austriackiej a w związku z tym i w polskiej literaturze figuruje jako Skurowa, miejscowość znajdująca się 300 metrów na wschód od niego.
Cmentarz wojenny nr 228 w Przeczycy – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej, znajdujący się w województwie podkarpackim, w powiecie dębickim, w gminie Brzostek, w Przeczycy.
Przeczyca, 1
Telefon: +48146830725
Historia – parafia w Przeczycy powstała prawdopodobnie w 2. poł. XIV w., chociaż dokument fundacyjny z 1374 r. jest falsyfikatem. Pierwsza wzmianka o tutejszej parafii pochodzi dopiero z 1470 r.
Cmentarz wojenny nr 218 w Bukowej – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej.
Cmentarz wojenny nr 219 w Błażkowej – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej.
Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Błażkowej – parafia znajdująca się w diecezji rzeszowskiej w dekanacie Brzostek.
Cmentarz wojenny nr 226 w Zawadce Brzosteckiej – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej.